Ми у Facebook
17.07.2023, 19:15

Сон і спека: як легше заснути і спати спокійно

Гаряче і парке повітря перетворює наші спальні на місця на місце, де важко заснути. Спека часто змушує нас неглибоко спати літніми ночами, прокидатися і, як наслідок, вранці ми без сил. Однак ми не приречені на недосипання протягом спеки!
Правильна підготовка спальні зробить наш сон більш комфортним - навіть при дуже високих температурах.

Чому важко спати у спеку?
Коли ми готуємося до нічного відпочинку, в нашому організмі виробляється мелатонін. Цей «гормон сну» відповідає, серед іншого, за охолодження тіла вночі. Влітку це завдання може бути дуже важкчм і може порушити як засинання, так і глибокий сон.

Може допомогти зниження температури навколишнього середовища. Оптимальна температура, при якій нам комфортно спати, становить від 15 до 19 градусів Цельсія. Чим він вищий, тим більше шансів, що ми будемо вередувати і прокидатися вночі.

Влітку підтримувати таку температуру в приміщенні без кондиціонера дуже складно. Тому варто спробувати перевірені прийоми , які допоможуть охолодити і спальню, і наше тіло.

Домашні засоби для гарного сну
Щоб забезпечити комфортний сон, варто подумати про якісь протягом дня. Якщо на вулиці спека, варто зачинити вікна і закрити їх жалюзі або шторами, щоб кімната не нагрівалася.

Влітку корисно змінити розпорядок дня – лягати спати пізніше, коли температура на вулиці опуститься, і подрімати вдень, що допоможе пережити найбільшу спеку. 

Чого не варто спати влітку?
У літні місяці нам особливо слід перевірити деякі свої звички, щоб спати спокійно спекотними ночами. Добре, крім усього іншого, відмовитися від використання штучних тканин і вживання деяких продуктів, але не тільки:

- штучні тканини – від піжам з поліестеру, поліаміду та віскози краще відмовитися, особливо влітку; також постільна білизна з них не сприятиме комфортному відпочинку, оскільки не буде вбирати піт і не охолоджувати нашу шкіру;
- важкоперетравлювана їжа - в літній час слід обмежити вживання гострої і жирної їжі, яка важко перетравлюється і може додатково розігріти організм,
алкоголь і кофеїновмісні напої - напої, що містять алкоголь і кофеїн , не сприяють швидкому засипанню і спокійному сну, алкоголь може додатково зігріти нас, чого варто уникати літніми вечорами;
- екрани, що випромінюють синє світло - протягом року, а особливо в період, коли нам важко заснути, а кімнати легко нагріваються, слід уникати використання електронних пристроїв принаймні за дві години до сну.





На правах реклами