Сон і спека: як легше заснути і спати спокійно
Чому важко спати у спеку?
Коли ми готуємося до нічного відпочинку, в нашому організмі виробляється мелатонін. Цей «гормон сну» відповідає, серед іншого, за охолодження тіла вночі. Влітку це завдання може бути дуже важкчм і може порушити як засинання, так і глибокий сон.
Може допомогти зниження температури навколишнього середовища. Оптимальна температура, при якій нам комфортно спати, становить від 15 до 19 градусів Цельсія. Чим він вищий, тим більше шансів, що ми будемо вередувати і прокидатися вночі.
Влітку підтримувати таку температуру в приміщенні без кондиціонера дуже складно. Тому варто спробувати перевірені прийоми , які допоможуть охолодити і спальню, і наше тіло.
Домашні засоби для гарного сну
Щоб забезпечити комфортний сон, варто подумати про якісь протягом дня. Якщо на вулиці спека, варто зачинити вікна і закрити їх жалюзі або шторами, щоб кімната не нагрівалася.
Влітку корисно змінити розпорядок дня – лягати спати пізніше, коли температура на вулиці опуститься, і подрімати вдень, що допоможе пережити найбільшу спеку.
Чого не варто спати влітку?
У літні місяці нам особливо слід перевірити деякі свої звички, щоб спати спокійно спекотними ночами. Добре, крім усього іншого, відмовитися від використання штучних тканин і вживання деяких продуктів, але не тільки:
- штучні тканини – від піжам з поліестеру, поліаміду та віскози краще відмовитися, особливо влітку; також постільна білизна з них не сприятиме комфортному відпочинку, оскільки не буде вбирати піт і не охолоджувати нашу шкіру;
- важкоперетравлювана їжа - в літній час слід обмежити вживання гострої і жирної їжі, яка важко перетравлюється і може додатково розігріти організм,
алкоголь і кофеїновмісні напої - напої, що містять алкоголь і кофеїн , не сприяють швидкому засипанню і спокійному сну, алкоголь може додатково зігріти нас, чого варто уникати літніми вечорами;
- екрани, що випромінюють синє світло - протягом року, а особливо в період, коли нам важко заснути, а кімнати легко нагріваються, слід уникати використання електронних пристроїв принаймні за дві години до сну.
Соковите куряче філе запечене з яблуками: рецепт ідеальної вечері
Ароматне яблуко, соковите куряче філе під апетитним соусом з помідорів і часнику – ідеальне поєднання для вечері.
переглядів: 33
Як врятувати речі, які пофарбувалися при пранні: корисні лайфхаки
Зазвичай із речами, які полиняли ми відразу прощаємося. Але насправді є декілька дієвих способів, як ці речі врятувати.
переглядів: 1591
Коли потрібно перевзувати авто на зимову гуму: поради для водіїв
Зимовий сезон наближається, і багато водіїв замислюються про зміну гуми на своїх авто. Вибір правильного часу для заміни літніх шин на зимові не тільки забезпечує безпеку на дорозі, а й покращує керованість автомобілем у складних погодних умовах.
переглядів: 174
Підзимовий посів: які овочі висаджувати восени, щоб отримати ранній врожай
Посадка овочів і зелені під зиму може забезпечити свіжу зелень уже на 2-3 тижні раніше звичайного терміну.
переглядів: 173
Зростання цін і прогноз інфляції в Україні: що кажуть у НБУ
Голова Національного банку України Андрій Пишний пояснив причини прискорення інфляції у країні. За його словами, протягом останніх місяців інфляція зростала очікувано, однак темпи перевищили прогнози. Згідно з оновленими даними, до кінця року інфляція може досягти 9,7%.
переглядів: 211