Ми у Facebook
19.07.2023, 15:11

Як захистити яблуню та грушу від хвороб та шкідників?

Регулярні профілактичні обприскування навесні та влітку – запорука здоров'я яблуні та груші!
До розпускання нирок (при температурі не нижче 5°С) проводимо обприскування дерев та ґрунту під ними 3%-ним розчином бордоської рідини (300 г/10 л). Також у цей період заліковуємо рани та дупла на штамбах та гілках дерев. Видаляємо засохлі, відмираючі та хворі гілки.

У період набухання нирок на підстави штамбів дерев встановлюємо ловчі пояси, просочені розчином Карбоцину або Фуфанона-Нова. Пояси знімаємо, коли закінчиться цвітіння.

На початку розпускання нирок обприскуємо дерева препаратом Райок (2 мл/10 л води) проти парші та плямистостей. Проводимо через кожні 10-15 днів поки не настане цвітіння. Проти смокчучих та листогризних комах використовуємо Інта-Віром (1 таб./10 л води), а від кліщів – Фітовермом (20 мл/10 л води).

На початку відокремлення та порозовування бутонів застосовуємо Танрек (3 г/10 л води), щоб захистити дерева від попелиці, листовійки, довгоносиків, мідяниць, каліфорнійської щитівки, кліщів та квіткоїдів.

Під час цвітіння обробки не проводимо. Періодично оглядаємо сад та позбавляємося шкідників вручну.

Під час опадання пелюсток від парші та плямистостей використовуємо препарат Райок або Хорус (2-3 мл/10 л води). Якщо помітили симптоми борошнистої роси, обробляємо дерева колоїдною сіркою (100 г/10 л води).

Через 2 тижні та через місяць після цвітіння проводимо повторні обробки тими самими препаратами, якщо це необхідно.





На правах реклами