Ми у Facebook
03.08.2023, 08:19

Отримав повістку і виїхав за кордон: яке покарання чекає на ухилянта?

Особам, які покинули територію України після отримання повістки на призов до військової служби, може загрожувати різний рівень юридичної відповідальності, залежно від обставин. У деяких випадках може грози навіть "кримінал".
Якщо особа виїхала з України під час воєнного стану, після отримання повістки, їй може загрожувати адміністративна відповідальність, яка виражається у накладенні штрафу. Юристи зазначають, що якщо людині була вручена повістка, а вона не з'явилася на Територіальний Центр Колективного Обслуговування (ТЦК), то навряд чи буде підстав для притягнення її до кримінальної відповідальності.

На "Ягодині" запрацювала єЧерга для перетину кордону автобусами

Однак, у випадках, коли особа, після вручення повістки, виїхала за кордон, існує ризик кримінальної відповідальності. Це стосується тих чоловіків, які пройшли медичний огляд, були визнані придатними до військової служби та повинні були прибути на місце призначення для проходження служби, але цього не зробили. За такі дії такій особі може загрожувати до 5 років ув'язнення. Варто зазначити, що кожен випадок розглядається індивідуально.

Крім того, кримінальна відповідальність також загрожує тим чоловікам, які виїхали з України нелегально, наприклад, з використанням підроблених документів або поза межами пропускних пунктів.

На українсько-польському кордоні планують обладнати пункт пришвидшеного огляду вантажівок

Таким чином, випадки виїзду з України після отримання повістки можуть мати різні правові наслідки, включаючи адміністративну або кримінальну відповідальність, в залежності від обставин і дій особи після отримання повістки. Важливо дотримуватися законодавства та вчасно реагувати на повістки військового призову.





На правах реклами