Ми у Facebook
29.09.2023, 19:35

Перехід на зимовий час: чи треба переводити годинники у 2023 році

Перехід на зимовий час традиційно буде проводитися в останню неділю жовтня. Тобто 2023 року це буде 29 число.
Як перевести стрілки годинника на зимовий час? Відбувається це о четвертій годині ранку. Стрілки годинників на наших девайсах автоматично "перестрибнуть" на одну годину назад. Якщо ви користуєтесь механічними годинниками, потрібно переводити час самостійно.

Чому переводять годинники на зимовий час? Вперше переводити годинники запропонували 1784 року. Таке рішення ухвалив посол США в Франції Бенджамін Франклін з метою економії свічок. А ось перехід на літній час приписують уроженцю Англії Вільяму Віллетту. В Україні годинники переводять від 1981 року. Основна мета — щоб люди мали змогу довше працювати та менше використовували штучне освітлення.

Як впливає переведення годинника на організм: підготовка

Восени переведення годинників сприймається організмом легше, адже з'являється можливість на одну годину довше поспати. Але потрібно однаково адаптуватися під новий час. Для цього вам допоможуть такі поради:

- намагайтесь нормалізувати свій сон за тиждень до переведення;
- більше гуляйте на свіжому повітрі, відпочивайте;
- не допускайте сильного стресу;
- стежте за харчуванням.

Також можна звернути увагу на медитацію, різноманітні дихальні практики, йогу. Вони також допомагають розслабитися та краще підготуватися до зміни часу.

На правах реклами