Топ-10 помилок садівників восени: не робіть так
1. Залишати ґрунт порожній.
Краще засіяти її сидератами: ріпак, гірчиця, жито, овес, люпин, конюшина та ін. Вони будуть корисні: відлякають шкідників, насичать ґрунт азотом, захистять від ерозії та позбавлять бур'янів.
2. Нехтувати внесенням добрив.
Восени ґрунту потрібні органічні та мінеральні добрива. З органіки можна внести: гній, що перепрів, або компост (по 4 кг на 1 кв.м). З мінеральних добрив - суперфосфат (40-50 г на 1 кв.м) і хлористий калій (10-20 г на 1 кв.м).
3. Залишати землю без мульчі.
Мульча (кора дерев, сухе листя, хвоя) захистить коріння від промерзання, збереже вологу в ґрунті, а згодом перегниє та перетвориться на гумус.
4. Залишати дерева без захисту.
Хорошим захистом стане побілка. До неї можна додати фунгіциди, і це буде захистом ще й від комах.
5. Забирати садовий інвентар на зберігання у брудному вигляді. Перед тим, як його прибирати, потрібно: очистити від бруду, просушити, змастити металеві частини машинною олією або солідолом, а дерев'яні — олією.
Користі не принесе:
1. Щорічне перекопування ґрунту.
Перекопувати ґрунт щоосені не обов'язково, можна просто пропушити його на глибину 5-7 см, використовуючи сапку.
2. Використання гербіцидів.
При температурі нижче 8-10°C гербіциди перестають діяти й використовувати їх немає сенсу. Позбутися бур'янів допоможе прополювання, посадка сидератів та мульчування.
3. Повна заміна ґрунту в теплиці.
Щоб позбавитися можливих інфекцій і шкідників, можна просто прибрати всі рослинні залишки та провести обробку ґрунту 3%-ним розчином мідного купоросу. Корисно буде помити та продезінфікувати теплицю. При великому бажанні - зняти лише трохи верхнього шару (5-7 см) і замінити його гноєм, що перепрів, (6 кг на 1 кв.м).
4. Формуюча обрізка дерев та чагарників. Восени можна позбутися зламаних, хворих та сухих гілок. І обов'язково продезінфікувати всі зрізи марганцівкою чи залізним купоросом.
5. Здійснення необдуманих покупок.
Восени можна купити з гарною знижкою: насіння, садовий інвентар, не рідкі добрива та саджанці.

Коли плаче місто: про гідне прощання з Героями в Рівному та силу спільного болю

Є моменти, коли місто завмирає. Коли чорна процесія рухається вулицями, і кожен, хто зустрічає її, мимоволі стає частиною великого спільного горя. Це миті прощання з Героями – людьми, які віддали своє життя за Україну. У Рівному ці церемонії вже давно стали особливим актом пам’яті, гідності та шани.
переглядів: 294
Вітання із Днем ангела для Івана 2025

У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа. Цього ж дня прийнято вітати чоловіків із цим ім'ям з Днем ангела.
переглядів: 338
Який сьогодні день: 8 травня

У четвер, 8 травня, в Україні вшановують День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років. Це день скорботи за мільйонами загиблих, поваги до ветеранів і нагадування про ціну миру.У четвер, 8 травня, християни відзначають день пам’яті апостола Івана Богослова — одного з найближчих учнів Ісуса Христа.
переглядів: 307
У кого сьогодні День ангела

Дізнайтеся, кого треба сьогодні, 8 травня, вітати з іменинами.
переглядів: 304
Повернення до цивільного життя: Як Рівненщина готується до реінтеграції ветеранів

Ті, хто захищає нас на фронті, дуже часто потребуватимуть допомоги та підтримки у цивільному житті, коли до нього повернуться. І гідно зустріти наших Захисників та Захисниць – справа дуже гідна та відповідальна, це фактично обов’язок цивільного населення.
переглядів: 387