Ми у Facebook
05.11.2023, 15:11

Як зберегти куплені саджанці до весни: перевірені способи зберігання

Що робити, якщо садити вже не можна, а зберегти саджанці треба? Сьогодні поділимося з Вами перевіреними способами зберігання!
Про найпопулярніший, але не найпростіший спосіб ми розповідали зовсім недавно. Це прикопування саджанців у безвітряних місцях з низьким заляганням ґрунтових вод.

Ще один ефективний спосіб - помістити саджанці в холод. Щоб нирки не прокинулися, потрібна температура від 0 до +3°С.

Це може бути:
• льох;
• лоджія чи балкон;
• холодильник (верхня полиця або відділ для овочів – залежить від температури).

Якщо на саджанцях вже прокинулися нирки і навіть пагони, тримати їх за мінусової температури без провітрювання не можна.

Вихід є! Висаджуємо саджанці в ємності та тримаємо в кімнатній температурі.

Для цього:

1. На дно цебра або горщика поміщаємо великий целофановий пакет, щоб потім саджанці легко можна було дістати, потягнувши за пакет.
2. Під пакетом створюємо повітряний прошарок, щоб вода від поливів не застоювалася внизу. Можна використовувати пластикову пляшку чи контейнер. У пакеті робимо отвори.
3. Акуратно розгортаємо та розправляємо коріння саджанців.
4. За бажанням можна підрізати пагони, щоб об'єм надземної частини відповідав підземній. Укорочуємо пагони на зовнішню бруньку. Однак якщо живих бруньок підозріло мало, краще не різати.
5. Поміщаємо саджанці у підготовлену ємність і засипаємо коріння ґрунтом. Можна зробити свій або взяти покупним. Далі, утримуємо як кімнатні рослини.
6. Ставимо горщики з саджанцями на прохолодне вікно, що провітрюється. Періодично обприскуємо. При першій нагоді виносимо саджанці на свіже повітря або на балкон, поступово привчаючи їх до сонячних променів.





На правах реклами