Ми у Facebook
14.01.2024, 19:08

Кому варто вакцинуватися проти грипу?

Грип - захворювання, яке вражає верхні дихальні шляхи, легені, серцевий м’яз та кровоносні судини і може призвести до таких ускладнень, як пневмонія, тромбоз, запалення спинного та головного мозку + запалення серцевого мʼяза (міокардит).
Найефективніший спосіб захиститись від грипу та його ускладнень – зробити щеплення, наголошують в МОЗ. Щеплення проти грипу рекомендовано робити щосезону. Вакцину проти грипу, корейського або французького виробництва, можна купити в аптеці. Обидві вакцини пройшли державний контроль якості.Щеплення проти грипу рекомендовані людям, які входять до групу ризику важкого перебігу та виникнення ускладнень під час хвороби:

- вагітні,
- діти до 5 років,
- старші за 60-65 років,
- люди із хронічними захворюваннями,
- люди, які живуть з ВІЛ,
- люди, які мають онкологічні захворювання.

Грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. На відміну від грипу, COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.

Якщо проявилися симптоми, необхідно звернутися до сімейного лікаря, не вдаватися до самолікування, а під час хвороби подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд).

За повідомленням з офіційної сторінки Рівненської ОВА.

Дізнайтеся, чи треба вакцинуватися від коронавірусу, якщо уже перехворів

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ