Історія виникнення ЕКЗ та різновиди даного процесу
Історія виникнення ЕКЗ
Дослідження у напрямку запліднення поза організмом жінки почалися задовго до того, як з'явилася перша людина, народжена таким методом. Перша ідея переносу ембріона була запропонована ще у 1880 році. Автор ідеї - Вальтер Хіап, він був у Кембриджському університеті професором і досліджував репродуктивні функції тварин, а точніше - ссавців. Хіап вважав, що такий перенос заплідненого ембріона дозволить йому потім безпечно та повноцінно розвиватися.
Це був тільки перший крок у дослідженні того, що потім стало називатися ЕКЗ. Наступні помітні кроки були такі:
- 1948 рік. Удалося отримати відповідний матеріал від людей (як чоловіків, так і жінок) і поєднати його в лабораторії. Зробили це вчені Маріам Менкен та Джон Рак.
- 1959 рік. Відбулося запліднення самки кролика поза межами організму тварини - тобто, під час цього запліднення використовувалися методи ЕКЗ.
- 1976 рік. Відбулося перше екстракорпоральне запліднення жінки, у результаті якого народилася здорова дитина.
В Україні методи ЕКЗ досліджуються з часів незалежності. Наразі ці методи є успішними.
Різновиди ЕКЗ
Для різних ситуацій необхідні свої методи вирішення. Так є і з методами екстракорпорального запліднення. І до них в першу чергу відносять так звані протоколи підготовки до ЕКЗ (екстракорпорального запліднення):
- Довгі. Дані протоколи тривають від восьми тижнів до півроку. У період протягом цього часу жінки приймають спеціальні препарати, котрі допомагають організму підготуватися до майбутньої вагітності.
- Короткі. Вони тривають менше тижня. Жінкам під час такої підготовки також потрібно вживати спеціальні стимулюючі препарати.
- Природній. Якщо у довгих та коротких протоколів є певні різновиди, то природній метод один. Жодних препаратів при цьому жінки не вживають, всі процеси протікають природнім шляхом.
Коли виконані всі процедури підготовки до ЕКЗ, далі починається власне запліднення. Процес цей єдиний, незалежно від того, який протокол під час підготовки використовувався. А далі вже йде процес вагітності, котрий відбувається під наглядом професійних лікарів.
На правах реклами

У поїзді Ковель — Київ, що проходить через Рівне, з'являться жіночі купе

З 25 липня 2025 року "Укрзалізниця" розширює перелік поїздів, у яких доступна послуга жіночих купе. Ця опція безпеки та комфорту тепер стане доступною і для пасажирок поїзда №98/97 Ковель — Київ, який є важливим маршрутом для жителів Рівненщини.
переглядів: 187
Розклад маршрутки Рівне – Тучин – Микулин: час, зупинки, вартість

Пасажири можуть скористатися маршрутками з Рівного до Тучина та Микулина, які щодня вирушають з Приміської автостанції біля залізничного вокзалу. Посадка — 1а платформа.
переглядів: 263
9 липня частина Острога залишиться без газу: повний список вулиць

В середу, 9 липня 2025 року, частина міста Острог залишиться без газопостачання. Відключення газу відбудеться з 09:00 до 17:00 у зв'язку з проведенням ремонтних робіт. Острозька міська рада заздалегідь попереджає мешканців про тимчасові незручності та надає перелік вулиць, які потраплять під відключення.
переглядів: 171
Як пережити літню спеку? Ключові поради, щоб не "розплавитися" влітку

З настанням літньої спеки питання комфорту та безпеки стає особливо актуальним. Надмірні температури можуть негативно впливати на самопочуття та здоров'я, особливо для вразливих груп населення.
переглядів: 174
Грецька кухня вдома: Простий рецепт оладок з помідорів для свіжої літньої закуски

Хочете додати на свій стіл щось незвичайне, свіже та сповнене літніх ароматів? Грецька кухня пропонує чудову ідею – оладки з помідорів з м'ятою та базиліком! Ця оригінальна закуска поєднує соковитість стиглих томатів з яскравими нотками свіжої зелені, створюючи легку, ніжну та надзвичайно ароматну страву.
переглядів: 162