Ми у Facebook
13.05.2024, 13:00

Зелені свята будуть пізні: Коли святкуватимуть Трійцю у 2024

Дата цього свята щороку змінюється в залежності від місячного календаря. У 2024 році Трійця, так само як і Великдень, настане пізно.
Свято Трійці, також відоме як День святої Трійці, П'ятидесятниця чи Зелене свято, є радісним православним святом, яке відзначається через 50 днів після Великодня.

Трійця - це свято з плаваючою датою, тому перехід на новоюліанський календар не впливає на його час відзначення. Щоб з'ясувати, коли відбувається Трійця, необхідно визначити дату Великодня. У православ'ї Трійцю святкують через 50 днів після Воскресіння Христового, а в католицизмі - через 57 днів. Свято завжди відзначається у неділю.

У 2024 році Великдень для православних віруючих припав на 5 травня, що є досить пізньою датою. Отже, Трійця для православних буде 23 червня.

Католики відзначили Великдень 31 березня, а Трійцю святкуватимуть - 19 травня.

Трійця входить до переліку офіційних свят, коли українцям надається вихідний день. П'ятдесятниця завжди припадає на неділю, тому вихідним буде наступний понеділок.

Це означає, що 24 червня 2024 року буде неробочим днем. Хоча під час воєнного стану в Україні можуть скасовуватися додаткові вихідні, керівники приватних компаній можуть вирішити надати своїм працівникам відпочинок.

На правах реклами

купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ