Завтра буде Радониця: що це означає
Чому така назва цього дня? Бо Радониця – від слова «радість»: великодню радість ми маємо розділити не лише з живими, а також з нашими рідними, душі яких вже у вічності. Як ми можемо поділитися з ними пасхальною радістю? Насамперед, молитвою – як виявом нашої любові, турботи і пам’яті, а також добрими справами, милостинею.
Святитель Іоан Золотоустий закликає: «Намагаймося, скільки можна, допомагати померлим, замість сліз, замість ридань, замість пишних гробниць – нашими молитвами за них, милостинею та приношеннями, щоб таким чином і їм, і нам отримати обіцяні блага». Це також стосується і традиції з нагоди Радониці відвідувати місця поховання наших близьких, щоби вшанувати їхню пам'ять.
В поминальні дні, як і в будь-які інші, не варто влаштовувати на цвинтарях ніяких «застіль» з різними наїдками і тим більш з алкоголем. Кладовище – це місце спочинку тих, хто відійшов до Господа, а не місце відпочинку чи пікніків. Нагадаємо, що історично цвинтарем називалася освячена територія навколо православного храму, а, отже, поведінка на кладовищі, як і в храмі, має бути відповідною. Найбільшим виявом вашої пам’яті та любові до спочилих стануть молитва й справи милосердя, присвячені їм. Таке поминання і для ваших спочилих рідних, і для вас буде найбільш корисним.
Знову і знову закликаємо не приносити на могили штучних квітів, бо ця «довговічна краса» стає ще більш довговічною загрозою для нашої планети. Тканинні й пластикові квіти розкладаються у ґрунті десятки й сотні років, забруднюючи довкілля і становлячи загрозу для творінь Божих: рослин, тварин та людей. А спалення штучних квітів, які вже втратили свою зовнішню привабливість, забруднює повітря небезпечними речовинами. Відмовтесь від пластикових вінків! Принесіть будь-які зрізані живі квіти або висадіть біля могил рослини, які зеленітимуть і цвістимуть довший час, милуючи око і будучи корисними для нашого довкілля.
Про це йдеться на офіційній сторінці Православної церкви України у мережі Фейсбук.
"Понесімо ж на могили наших близьких не непотрібну їм їжу чи пиття, а щиру українську молитву, теплі, добрі спогади і любляче ставлення одне до одного – живих до живих і живих до спочилих", - звучить заклик на сторінці ПЦУ.
Дізнайтеся, як правильно підготуватися до сповіді. Що значить вислів "30 срібників".
Гороскоп на 9 листопада: час реалізації
Гороскоп на 9 листопада 2024 року. Місяць буде рости. Енергетика дня буде нейтральною.
переглядів: 160
Як зберегти хризантеми від холоду?
Виростили гарні багаторічні хризантеми? Чудово! Але без спеціальної підготовки кущики неминуче вимерзнуть або вимокнуть узимку. Тому саме час замислитися над тим, як грамотно зберегти їх до весни.
переглядів: 145
На вихідні на Рівненщині синоптики прогнозую нестабільну погоду
За даними синоптиків, мешканців Рівненської області очікує не зовсім приємний сюрприз на вихідних. Вночі та вранці суботи, 9 листопада, регіон накриє густий туман з видимістю лише 200-500 метрів. Такий туман створює значну небезпеку на дорогах, тому водіям слід бути особливо обережними.
переглядів: 147
В'ялений гарбуз у духовці: смачно, корисно і просто
Гарбуз – один із тих плодів, які можна заготовити у в'яленому вигляді. А якщо знати кілька секретів, то вийде настільки смачною, що ви не зможете втриматись і з'їсте всі запаси ще до настання зими.
переглядів: 237
Молитва архангела Михаїлу за воїна
У день вшанування святого архангела Михаїла, небесного покровителя воїнів, віряни звертаються до нього з проханням про захист українських захисників. Молитва до архангела Михаїла є могутнім інструментом, який допомагає звернутися за небесною опікою над нашими воїнами, що стоять на варті нашої свободи.
переглядів: 211