Трійця 2024 в Україні: дата та особливості святкування
Святкування Трійці зазвичай триває цілий тиждень, починаючи з неділі.
Історія та традиції Зелених свят
У Біблії Трійця описується як єдність Отця, Сина і Святого Духа. Згідно з церковними переказами, на 50-й день після воскресіння Ісуса Христа перед його учнями з'явився Святий Дух. Апостоли отримали дар зцілення та знання всіх мов, що допомогло їм поширювати християнство.
На Трійцю в храмах проводять святкові богослужіння та великі вечірні служби. Основні символи свята у християн східного обряду – зелені гілочки берези та інших дерев, якими прикрашають будинки і церкви. Вважається, що ці гілочки приносять добробут та щастя в дім.
Священники на літургії одягають зелені шати, а католицькі священники – білі. Після служби люди збираються разом вдома чи в гостях, пригощають друзів та родину святковими стравами, зокрема великим короваєм.
Чому Трійцю називають Зеленими святами
Назва "Зелені свята" походить ще з дохристиянських часів, коли наші предки святкували завершення весняного і початок літнього календарного періоду. Зелене листя символізувало життя.
Напередодні Зелених свят, у суботу до сходу сонця, молоді дівчата збирали запашне зілля. Ввечері хлопці рубали гілки з липи, берези, дуба чи клена, щоб прикрасити ними господарство. Зіллям прикрашали вікна та ікони в будинку. Вважалося, що не прикрасити оселю було тяжким гріхом.
Якщо листя залишалося зеленим до наступного ранку, це означало, що оселю оминуть хвороби та біди. Неділю Трійці також називали П'ятидесятницею, оскільки це був 50-й день після воскресіння Христа.
Народні прикмети на Зелені свята
Сватання на Трійцю обіцяє вдалий шлюб, гарних дітей, гармонію в родині та любов.
Дощ на Трійцю віщує тепле і гарне літо.
Після дощу з’явилося сонце – буде великий урожай.
Зібрані на Зелені свята зілля і квіти стають оберегами і ліками від усіх хвороб.
Спекотна Трійця – посушливе літо.
На Трійцю не можна грати весілля, шити, вишивати та працювати в городі. Це велике церковне свято, коли потрібно відвідати храм, помолитися та відпочити.
Наступний день після Трійці називають Духовим днем. У цей день забороняється працювати в полі та на землі.
Про це повідомляє ТСН, tsn.ua.

Шлюб під час війни: коли обіцянка вірності звучить сильніше за страх

Війна змінює життя, руйнує плани, випробовує. Та водночас — відкриває справжню цінність найпростішого: бути разом, кохати, будувати спільне майбутнє, навіть тоді, коли довкола — невизначеність і біль. Одруження у час війни — це не лише свято кохання, а й заява про віру в майбутнє. Це — акт сили.
переглядів: 380
Помер відомий журналіст Рівненщини

У понеділок після Великодня, 21 квітня 2025 року, помер відомий журналіст Рівненщини Микола Кривий.
переглядів: 329
Молодь Рівненщини запрошують долучитися до мандрівного табору «Стежками князів Острозьких»

Із 22 по 26 травня на Рівненщині пройде вже дванадцятий мандрівний табір «Стежками князів Острозьких». Захід організовує громадська організація «Центр суспільних перетворень» за фінансової підтримки Міністерства молоді та спорту України.
переглядів: 331
Сьогодні почався Пасхальний, Світлий тиждень

Попередній тиждень, до свята Пасхи, називався Страсним, або Великим, і всі дні його носили назву великих. Зі світлим Христовим Воскресінням розпочинається тиждень Пасхальний, або Світлий, і всі дні цієї седмиці (до суботи включно) називаються світлими: Світлий понеділок, Світлий вівторок, Світла середа тощо.
переглядів: 354
Літні канікули не будуть скорочувати: це фейк

У соціальних мережах активно поширюється неправдива інформація щодо нібито обов’язкового скорочення літніх канікул у 2025 році. У Міністерстві освіти і науки України наголошують: жодних рішень з цього приводу уряд не ухвалював.
переглядів: 389