Універсальний рецепт варення: готуємо заготовки з буль-яких ягід чи фруктів
- 10 склянок будь-яких фруктів або ягід,
- 10 склянок цукру.
Приготування.
Плоди переберіть та промийте. Обсушіть їх паперовим рушником. За потреби наріжте невеликими шматочками. Ягодам дайте висохнути, виклавши їх на рушник в один шар. Відміряйте рівно склянку плодів і викладіть в емальований таз. Поставте її на повільний вогонь. При помішуванні доведіть масу до кипіння, а потім всипте наступну склянку фруктів або ягід. Вогонь трохи збільште. Повторюйте опцію доти, доки всі підготовлені для варення плоди не виявляться в тазі.
Як тільки маса в черговий раз закипить, тим самим склянкою відміряйте цукор і всипте його до ягід/плодів. Добре перемішайте та доведіть до кипіння. Потім всипте другу склянку цукру, перемішайте і доведіть знову до кипіння. Повторюйте дію до тих пір, поки кількість цукру не відповідатиме кількості ягід.
Після останнього закипання маси витримайте її п'ять хвилин, потім вогонь під тазом вимкніть, а варення розкладіть у попередньо простерилізовані, сухі та гарячі баночки. Закрутіть готове варення або залиште його на кілька годин у прикритих кришками баночках для остигання, а потім закрийте пластиковими кришками і перемістіть у прохолодне місце.
Ягоди і цукор потрібно відмірювати однією і тією ж склянкою. Для надто твердих плодів та ягід можна додати по 1-2 ст.л. води при висипанні кожної склянки у таз. Якщо у процесі варіння утворюється піна, знімайте її. Якщо хочете, щоб варення вийшло густішим, то не закочуйте його відразу після розкладання в банки, а на деякий час залиште. При цьому важливо прикрити банки кришками, щоб варення під час зберігання не зацвіло.
Звісно, готувати варення можна й іншими способами. Наприклад, попередньо засипати плодову основу цукром і залишити на ніч, щоб виділився сік. Тоді додавати воду при варінні не потрібно, проте фахівці сходяться на думці, що такий спосіб підходить для варіння м'яких ягід (наприклад, малини) з одноразовим закипанням або для варіння п'ятихвилинки. В цьому випадку сік не встигне повністю википіти.
Ще один популярний спосіб - заздалегідь зварити сироп, а потім помістити туди фрукти або ягоди і варити до їхньої готовності в кілька етапів, щоразу даючи варенню повністю охолонути. Так роблять для того, щоб ягоди чи шматочки фруктів не розварювалися, а залишалися цілими.
Якщо ж дачник у запасі не має кількох годин для приготування варення за класичною технологією, то підійде зовсім простий метод. Підготовлені плоди або їх шматочки поміщають у таз і додають воду із розрахунку пів склянки на кожен кілограм. Масу акуратно перемішують та ставлять на середній вогонь. Доводять її до кипіння, вогонь зменшують, а потім поступово додають і при помішуванні розчиняють у масі цукор. Таке просте варення варять до готовності плодів, відразу ж знімають з вогню та розкладають у попередньо простерилізовані сухі банки. Далі, залежно від кількості доданого цукру, закочують під "метал" або закривають капроновими кришками та відправляють на зберігання.

заготовки на зиму, закрутки, універсальний рецепт, варення, рецепт
У центрі Рівного рятувальники провели захід з мінної безпеки

До Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки в самому серці Рівного відбувся безпековий захід, організований місцевими рятувальниками.
переглядів: 60
У Рівному мешканці приватного сектору отримують нові контейнери для збору сміття

Жителі кількох вулиць приватного сектору Рівного вже користуються новими 120-літровими контейнерами для збору побутових відходів.
переглядів: 57
Астропрогноз на п'ятницю: креативні ідеї та сімейні драми

Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 4 квітня.
переглядів: 383
Пиріг до чаю: готуємо простий смаколик прямо на сковорідці

Яблучний пиріг на сковороді — це ніжний та простий десерт на повсякдень. Його особливість у тому, що вам не знадобиться багато часу та навіть духовка.
переглядів: 725
На Рівненщині ДСНС проводить перевірку храмів перед Великоднем

На Рівненщині розпочалися профілактичні обстеження культових споруд напередодні Великодніх свят. Рятувальники перевіряють храми, щоб запобігти пожежам та іншим надзвичайним подіям під час богослужінь.
переглядів: 503