Ми у Facebook
20.07.2024, 16:29

Універсальний рецепт варення: готуємо заготовки з буль-яких ягід чи фруктів

Фото ілюстративне

Забудьте про складні рецепти та довгі години на кухні! З цим універсальним рецептом ви зможете приготувати варення швидко, легко та без зайвих зусиль. А результат вас приємно здивує: густе, насичене, з апетитним ароматом та збереженими вітамінами.
Вам знадобляться:
- 10 склянок будь-яких фруктів або ягід,
- 10 склянок цукру.


Приготування.
Плоди переберіть та промийте. Обсушіть їх паперовим рушником. За потреби наріжте невеликими шматочками. Ягодам дайте висохнути, виклавши їх на рушник в один шар. Відміряйте рівно склянку плодів і викладіть в емальований таз. Поставте її на повільний вогонь. При помішуванні доведіть масу до кипіння, а потім всипте наступну склянку фруктів або ягід. Вогонь трохи збільште. Повторюйте опцію доти, доки всі підготовлені для варення плоди не виявляться в тазі.

Як тільки маса в черговий раз закипить, тим самим склянкою відміряйте цукор і всипте його до ягід/плодів. Добре перемішайте та доведіть до кипіння. Потім всипте другу склянку цукру, перемішайте і доведіть знову до кипіння. Повторюйте дію до тих пір, поки кількість цукру не відповідатиме кількості ягід.

Після останнього закипання маси витримайте її п'ять хвилин, потім вогонь під тазом вимкніть, а варення розкладіть у попередньо простерилізовані, сухі та гарячі баночки. Закрутіть готове варення або залиште його на кілька годин у прикритих кришками баночках для остигання, а потім закрийте пластиковими кришками і перемістіть у прохолодне місце.

Ягоди і цукор потрібно відмірювати однією і тією ж склянкою. Для надто твердих плодів та ягід можна додати по 1-2 ст.л. води при висипанні кожної склянки у таз. Якщо у процесі варіння утворюється піна, знімайте її. Якщо хочете, щоб варення вийшло густішим, то не закочуйте його відразу після розкладання в банки, а на деякий час залиште. При цьому важливо прикрити банки кришками, щоб варення під час зберігання не зацвіло.

Звісно, ​​готувати варення можна й іншими способами. Наприклад, попередньо засипати плодову основу цукром і залишити на ніч, щоб виділився сік. Тоді додавати воду при варінні не потрібно, проте фахівці сходяться на думці, що такий спосіб підходить для варіння м'яких ягід (наприклад, малини) з одноразовим закипанням або для варіння п'ятихвилинки. В цьому випадку сік не встигне повністю википіти.

Ще один популярний спосіб - заздалегідь зварити сироп, а потім помістити туди фрукти або ягоди і варити до їхньої готовності в кілька етапів, щоразу даючи варенню повністю охолонути. Так роблять для того, щоб ягоди чи шматочки фруктів не розварювалися, а залишалися цілими.

Якщо ж дачник у запасі не має кількох годин для приготування варення за класичною технологією, то підійде зовсім простий метод. Підготовлені плоди або їх шматочки поміщають у таз і додають воду із розрахунку пів склянки на кожен кілограм. Масу акуратно перемішують та ставлять на середній вогонь. Доводять її до кипіння, вогонь зменшують, а потім поступово додають і при помішуванні розчиняють у масі цукор. Таке просте варення варять до готовності плодів, відразу ж знімають з вогню та розкладають у попередньо простерилізовані сухі банки. Далі, залежно від кількості доданого цукру, закочують під "метал" або закривають капроновими кришками та відправляють на зберігання.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ