28 жовтня: усе про сьогоднішній день
Церковне свято
У православному календарі на 28 жовтня припадає день пам’яті святих мучеників Терентія і Неоніли. Терентій був римським військовим, який через свою віру в Ісуса Христа зазнав тюремного ув’язнення та жорстоких тортур. У 255 році його було страчено, пробитого стрілами. Мучениця Неоніла, донька римського військового, також постраждала за християнську віру. Її піддали жорстоким побоям і розіп’яли в 257 році.
Що не варто робити цього дня
28 жовтня вважається несприятливим для з’ясування стосунків чи сварок. Не рекомендується відмовляти у допомозі або мати негативні думки.
Народні прикмети та традиції
Цього дня наші предки спостерігали за природою: якщо випав сніг, очікували на багатий урожай наступного року, а чисте вечірнє небо з червонуватим відтінком вказувало на морози й сніг взимку. Якщо ж комахи ще не сховалися, передбачали теплу зиму. Народна назва цього дня — Параскеви П’ятниці. Це був час, коли починали м’яти льон, а перший пучок освячували в храмі та залишали вдома як оберіг.
Іменини та талісман дня
Цього дня іменини святкують Арсен, Георгій, Дмитро, Іван, Максим, Микола, Степан, Ганна. Талісманом народжених 28 жовтня є опал — камінь, що символізує кар’єрний успіх та привертає увагу своєю неповторною красою.
Видатні особистості, народжені 28 жовтня
Цього дня народилися:
1872 рік — український кобзар з Полісся Терентій Пархоменко;
1895 рік — український поет доби Розстріляного відродження Майк Йогансен;
1955 рік — засновник компанії Microsoft Білл Ґейтс.
Пам’ятні події 28 жовтня
1913 рік — у Вінниці відкрили трамвайний рух;
1920 рік — підписання Бессарабського протоколу, який передав Бессарабію Румунії;
1938 рік — арешт і вислання 17 тисяч польських євреїв до польського кордону;
1989 рік — прийняття закону про державний статус української мови;
1993 рік — Сенат Австралії визнав Голодомор геноцидом;
2007 рік — до списку «100 геніїв сучасності» британської The Daily Telegraph увійшов український художник Іван Марчук.
Про це повідомляє ТСН, tsn.ua.
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 219
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 514
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 221
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 242
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 245