У Захисника з Рівненщини історій на усе життя
Брав участь у боях за Київщину, звільняв Чернігівську область, потім була Донеччина, Запорізький напрямок і Харківщина.
«Я вирішив підписати контракт напередодні повномасштабки, в січні 22-го. Багато друзів і знайомих казали, що війна неминуча. Дослухавшись, прийняв рішення підписати контракт і пішов в 104 бригада тероборони ЗСУ Рівненщина у Костопільський батальйон», – пояснює своє рішення піти в тероборону боєць 59-го батальйону.

Але початок вторгнення чоловіка застав за межами рідної Костопільщини та навіть рідної області. Його відрядили на навчання в «Десну»: «Коли це все почалося, то нас прикомандирували до бойового загону. Ми з хлопцями зачищали від окупантів околиці Чернігова і інших населених пунктів. А з кінця березня вже працювали під Києвом».
Коли ворога відкинули з цих регіонів, то «Мародера» відпустили назад в батальйон. Дорогою він ще вирішив навідатись в селище, де колись допомагав будувати церкву. Йому було цікаво чи доробили її, бо там залишилося лише пошпаклювати та оформити іконостас.
«Але результату так і не побачив. Від церкви лишилися тільки руїни й поруч три хрести, під яким поховали вбиту сім’ю священника. Росіяни по храму працювали з танка. Тепер ні церкви, ні хати, ні священника», – з болем згадує воїн.
На усіх наступних напрямках Олексій вже працював зі своїм батальйоном. Доводилося виконувати різну роботу: і сидіти в окопах, і збивати дрони довкола спостережного пункту, і вивозити побратимів.
Йому дуже складно пригадувати тих, кого не встиг вивезти: «Було, що приїжджаю до домовленої хати, щоб забрати хлопців, а там величезна вирва замість будинку. Залізні стовпчики аж світилися від високої температури. Надіявся, що може вони встигли і десь в іншу хату перейшли».
Тож він почав гукати їх біля сусідніх будинків, але наткнувся на ворожу засідку: «Гукаю і бачу, в одному вікні силует, а потім автоматна черга. Відстрілюючись, я встиг заскочити в «Рошельку» і повний хід назад. І коли розвернувся, то в заднє колесо прилетіло з РПГ. Якось ми рушили далі, а потім удар головою об кермо, летить цегла, асфальт, стовпи, дерева. Наступного дня я дізнався, що біля машини приземлилася КАБ».
Того дня, каже Олексій, їх врятувала «Рошелька»: «Вона після попадання РПГ впала в режим аварії, тобто консервації. Ввімкнувся кліматконтроль, накачав в салон повітря, щоб нас вакуумом не розчавило так, як в танках. Це нас і врятувало».
Бувало так, що кілька діб доводилось не спати, бо постійно на рації і потрібно когось вивозити. Бувало, що й самого евакуйовували.
І хай би як складно не було, але цей чоловік точно розуміє, що всі мусять працювати на перемогу і він робить усе, що вміє, аби вона таки настала.
За повідомленням з Рівненської ОВА.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Юна мешканка Рівненщини стала на Захист України
Був керівником, доки не почалася велика війна і не довелося стати на захист України
"Монгол" мріяв бути військовим і став на захист України
Мав поїхати в Англію на роботу, але пішов захищати Україну

життя, історії Захисників України, війна, війна 2022, напад Росії, Рівненщина
Чи можна заморожувати сир і як правильно це робити: поради для збереження смаку й свіжості

Якщо у вас вдома накопичилось більше сиру, ніж ви встигаєте спожити, варто замислитися над способами його зберігання.
переглядів: 782
Коли святкуватимуть Трійцю у 2025 році: традиції Зелених свят

Дата святкування Трійці щороку змінюється, оскільки вона залежить від дати Великодня. Свято припадає на 50-й день після Воскресіння Христового.
переглядів: 616
З Днем медичної сестри 2025: найкращі привітання та щирі слова подяки

Міжнародний день медичної сестри щорічно відзначають 12 травня — у день народження Флоренс Найтінгейл, засновниці сучасного сестринського догляду.
переглядів: 979
Змінилися правила оплати лікарняних: що потрібно знати працівникам

З 4 квітня 2025 року набули чинності зміни, ухвалені Законом України від 18 грудня 2024 року № 4158-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо загальнообов’язкового державного соціального страхування».
переглядів: 554
Ердоган обговорив із Путіним можливість відновлення мирних переговорів у Стамбулі

У неділю, 11 травня, президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган провів телефонну розмову з президентом РФ Володимиром Путіним. Про це повідомила пресслужба турецького лідера.
переглядів: 553