Ми у Facebook
20.01.2025, 08:00

Як вступити до військового навчального закладу у 2025: покрокова інструкція

З січня 2025 року розпочалася вступна кампанія до вищих військових навчальних закладів.
Про те, як вступити до вищих військових навчальних закладів, в етері Українське Радіо.Рівне розповіла речниця Рівненського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Тетяна Камерістова.

З її слів, у січні розпочався вступ до вищих військових навчальних закладів. Проте вона наголосила, що військову освіту можна отримати й в цивільних ВНЗ.

"Спочатку ми навчаємося три роки в цивільних вишах, як звичайні студенти, а вже потому проходимо курс військової підготовки. І що найцікавіше: отримується вже не первинне військове звання "молодший лейтенант", а власне "лейтенант". Тобто люди, які закінчать цивільні навчальні заклади, будуть прирівняні до курсантів, які закінчують вищий військовий навчальний заклад. Вони матимуть всі ті самі прерогативи, що мають звичайнісінькі військовослужбовці, але вони мають окремо цивільну освіту і окремо — військову", — поінформувала жінка.

Тетяна Камерістова зазначила, що в Україні є 10 військових навчальних закладів і шість цивільних, в яких проходять курс військової підготовки.

Також Тетяна Камерістова зазначила, що при вступі до таких навчальних закладів під час складання іспитів увагу звертатимуть на стан фізичної підготовки майбутніх курсантів.

"У будь-якому випадку військово-лікарська комісія визначає окремо стан здоров'я і окремо діє психологічний відбір. З курсантами далі, впродовж їхнього навчання, в будь-якому випадку працюють практичні психологи, які так само визначають ступінь моральної придатності чи непридатності до військової служби", — зауважила вона.

Документи, які потрібні для вступу до вищого військового навчального закладу
Для вступу до вищого військового закладу абітурієнтам потрібно подати паспорт громадянина України, ідентифікаційний номер і військово-обліковий документ, розповіла Тетяна Камерістова:

"Для молодшого віку громадян — це приписне посвідчення. Для людей, які вже мають відповідний якийсь військовий досвід, це буде військовий квиток. В будь-якому випадку документ про освіту, тому що це має бути закінчена середня освіта. І далі вже проходження військово-лікарської комісії".

Речниця ТЦК та СП додала, що у Національному університеті водного господарства та природокористування є військова кафедра, на якій продовжують навчатися демобілізовані люди.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ