Ми у Facebook

Державний архів Рівненської області

Державний архів Рівненської області — унікальна документальна джерельна база історії нашого краю.
Директор держархіву Рівненської області
Григорук Микола Іванович.

На даний час у Держархіві Рівненської області зберігається понад 1 млн. справ на паперовій основі, кіно- та фотодокументів, що хронологічно охоплюють час від ХVІ ст., виконані на пергаменті, ревізькі реєстри населених пунктів Корецького та Рівненського повітів, відомості про вчителювання відомого історика М.І. Костомарова в Рівненській гімназії, про письменника В.Г. Короленка, про діяльність суспільно-політичних організацій “Волинське українське об'єднання”, “Союз стрільців”, “Просвіта”, документи органів місцевої й окупаційної влади періоду Великої Вітчизняної війни і багато інших.


Державний архів Рівненської області
Державний архів Рівненської області
Основне завдання державного архіву області — забезпечення належних умов зберігання документів національного архівного фонду, збереження їх для майбутніх поколінь. Помітно активізувалася ця робота останніми роками: проведені ремонти всіх архівосховищ та робочих приміщень, постійно здійснюються перевірки наявності документів, їх фізичного стану, реалізуються заходи щодо поліпшення фізичного стану документів (ремонт, реставрація, оправлення і підшивка), створюється довідковий а
парат, складаються географічні та іменні покажчики, проводиться каталогізація документів. Створена електронна версія фондового каталогу.

У 2009 році у приміщеннях установи встановлена система відоеспостереження.

Значна увага приділяється формуванню національного архівного фонду, роботі з установами, організаціями, підприємствами списку N 1, архівними відділами райдержадміністрації, міськрад, трудовими архівами.

У 2009 році на зберігання до держархіву області прийнято понад 7 тисяч одиниць управлінської документації.

Готуються виставки документів, радіо- та телепрограми, статті для друкованої преси, проводиться наукова робота. Провідна тематика виставок, інформаційних матеріалів: історичне минуле держави, краю, історія архівної справи на Рівненщині; огляд документів архіву; документи архіву як основа наукових досліджень; голодомор 1932-1933 рр.; історія Великоїх Вітчизняної війни та ін.

Держархів приділяє значну увагу підготовці кадрів для роботи в архівних установах області. З цією метою в національному університеті “Острозька академія” та Рівненському державному гуманітарному університеті відкриті відділення підготовки фахівців із документознавства. Студенти цих ВНЗ проходять практику на базі держархіву області. Проводяться стажування, навчання працівників архівних відділів райдержадміністрації і міськрад, відповідальних за архівні та діловодні служби установ, підприємств та організацій.

Уся робота була б неможлива без постійної уваги з боку обласної державної адміністрації та обласної ради.


33000 м. Рівне, вул. Кавказька, 8;
м. Рівне, вул. С.Бандери, 26а
Тел.: (0362)22-34-15, факс: (0362) 23-42-61
Переглядів: 17325
купити смартфон Apple iPhone 15 Pro max у Львові, Україна


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ


Робота в Рівному