На Рівненщині дві жінки захворіли на лептоспіроз після контакту з інфікованою кішкою

У Рівненській області зафіксовано ще два випадки лептоспірозу — небезпечного інфекційного захворювання.

У мешканок Гощанської громади, віком 20 та 68 років, підтвердили діагноз після того, як вони доглядали за хворою домашньою кішкою. Про це 7 серпня повідомили у Рівненському обласному центрі контролю та профілактики хвороб.

Як зазначила завідувачка відділу епіднагляду Юлія Терентьєва, після того, як у тварини лабораторно підтвердили лептоспіроз, жінки одразу звернулися за медичною допомогою. У них також виявили це ж захворювання. Наразі пацієнтки перебувають у медичному закладі, стан обох — стабільний, з легким перебігом хвороби.

Реклама

Це вже четвертий випадок лептоспірозу, зафіксований у Рівненській області з початку 2025 року.

За інформацією фахівців, збудником захворювання є бактерія Leptospira, яка потрапляє в навколишнє середовище через сечу інфікованих тварин — здебільшого гризунів, а також великої рогатої худоби, собак та диких звірів. Інфікування людини можливе при контакті з зараженою водою або ґрунтом — через подряпини, тріщини чи відкриті рани на шкірі, а також через слизові оболонки очей, рота або носа. Також є ризик зараження через споживання інфікованих харчів.

Інкубаційний період лептоспірозу триває від 2 днів до 4 тижнів. Симптоми можуть бути як легкими — підвищення температури, головний біль, нудота, біль у м’язах, висип, діарея, почервоніння очей — так і тяжкими: ураження печінки, нирок, розвиток менінгіту або летальний наслідок.

Фахівці наголошують на важливості профілактики, зокрема уникнення контакту з потенційно інфікованими тваринами, ретельної гігієни та обережного поводження з домашніми улюбленцями.

Поділитися:

Головні новини

Прокрутка до верху