На Рівненщині створили нове заповідне урочище «Шейхцерієве болото»

Рівненська обласна рада офіційно створила нове заповідне урочище місцевого значення «Шейхцерієве болото». Відповідне рішення депутати ухвалили під час сесії.

Нова природоохоронна територія площею майже 108 гектарів розташована в межах Карпилівського та Бобрівського лісництв Клесівського та Березнівського надлісництв.

Охоронятимуть рідкісні рослини з Червоної книги України

Статус заповідного урочища покликаний зберегти у природному стані болотний масив, де ростуть рідкісні види рослин, занесені до Червоної книги України. Йдеться про шейхцерію болотну, вербу чорничну та пальчатокорінник м’ясочервоний.

Реклама

Також новий природоохоронний статус передбачає встановлення меж урочища та спеціального режиму охорони, який обмежує господарську діяльність на цій території.

Заповідний фонд Рівненщини продовжує зростати

Як зазначив голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш, за час роботи депутатів восьмого скликання на Рівненщині створили природоохоронні території загальною площею понад 1400 гектарів. Серед них — заказники, парки та пам’ятки природи «Обурок», «Макове болото», «Бабин Мох», «Борова», «Боремельські яри», «Натуралістичний сад нової хвилі» та інші.

Створення нових заповідних територій відповідає державній екологічній політиці, яка передбачає поступове збільшення площі природно-заповідного фонду України. Сьогодні він займає близько 6,6% території держави, тоді як до 2030 року цей показник планують збільшити до 15%.

Поділитися:

Головні новини

Прокрутка до верху