Початок нового тижня обіцяє відносно спокійну геомагнітну ситуацію. За попередніми прогнозами астрофізиків, суттєвих магнітних бур на Землі найближчими днями не очікується. Фахівці відстежують сонячну активність за допомогою спеціальних індексів і попереджають: навіть невеликі зміни в космічній погоді іноді можуть впливати на самопочуття людей, роботу техніки та систем зв’язку.
Геомагнітні бурі класифікують за так званим К-індексом, який показує рівень збурення магнітного поля Землі. Шкала має значення від 2 до 9: чим вищий показник, тим сильніша буря і тим відчутнішими можуть бути її наслідки для людей, техніки та електронних систем.
Прогноз сонячної та геомагнітної активності на 10–11 березня 2026 року оприлюднив Центр прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США.
За даними фахівців, з вівторка по середу очікується низька сонячна активність. Рівень К-індексу перебуватиме у межах 2–3 балів, що відповідає так званому зеленому рівню геомагнітної активності. Це означає, що сильних магнітних бур та значних коливань магнітного поля Землі в цей період не прогнозують.
За таких умов магнітне поле планети залишається відносно стабільним, а серйозного впливу на роботу електронних систем, навігації чи зв’язку зазвичай не виникає. Також більшість людей не відчуває помітних змін у самопочутті.
Втім, під час потужніших магнітних бур можливі певні прояви. Найчастіше метеочутливі люди можуть скаржитися на:
- головний біль
- підвищену втому
- перепади артеріального тиску
- дратівливість або порушення сну.
Крім того, сильні геомагнітні бурі інколи впливають на роботу супутників, систем GPS, радіозв’язку та електромереж. Саме тому космічну погоду постійно відстежують науковці у різних країнах.
Експерти також наголошують, що прогнози сонячної активності можуть змінюватися. Дані оновлюють приблизно кожні три години, оскільки активність Сонця є дуже динамічною. Найточнішими зазвичай вважаються прогнози, зроблені за одну добу наперед, тоді як довші оцінки мають орієнтовний характер.


