Заступник голови облдержадміністрації Олександр Чуприна, виступаючи на засіданні комісії, зазначив, що фінансове становище сільгоспвиробників Рівненщини за підсумками минулого року (порівняно з 2001-м) погіршилося в два рази. Основною причиною він вважає низькі закупівельні ціни, зокрема на молоко і м’ясо. У той же час вартість готової продукції залишається незмінною. У 2001 році, приміром, за кілограм м’яса в живій вазі заготівельники давали сільським трудівникам 4,5-5 гривень. Ковбасні ж вироби так званого широкого вжитку коштували по 10-12 гривень за кілограм. Торік ціна на м’ясо знизилася до 1,9-3,9 гривні. Ковбасні ж вироби подорожчали до 12-14 гривень.
Як зазначалося на засіданні комісії, така ситуація склалася в цілому по Україні. Наприкінці року вона обговорювалася в Кабміні держави. Прийнято відповідну урядову постанову, якою й передбачено створення в областях та районах узгоджувальних комісій. Саме вони визначатимуть цінову політику в регіонах.
Одностайної думки з приводу ефективності нововведення в членів комісії не було. Переробники вважають за потрібне ретельно все підрахувати і вже тоді приймати рішення. Виробників же запропоновані цифри цілком влаштовують. Підраховано, що при середньодобовому прирості 450 грамів середня собівартість кілограма живої ваги молодняка великої рогатої худоби вагою понад 400 кілограмів складе 4,1 гривні. Закупівельна ж ціна, з врахуванням п’ятивідсоткового рівня рентабельності виробництва, встановлюється в розмірі 4,5 гривні. Тобто порівняно з тим, як продавали селяни м’ясо торік, його вартість підвищується.
Про те, чи вдарить це по бюджету кожного споживача і що слід зробити, щоб уникнути небажаних наслідків — читайте в наступному номері “ОГО” в понеділок.
Закупівельні ціни на сільгосппродукцію зростуть
Рішення, прийнятого вчора на засіданні узгоджувальної комісії з питань регулювання міжгалузевих відносин на ринку продукції тваринного походження облдержадміністрації, довго чекали сільські трудівники. Йдеться про новий рівень мінімальних закупівельних цін, який з 1 січня є обов’язковим при укладанні угод на закупівлю цієї продукції переробними підприємствами та продажу її виробниками.

