Ми у Facebook
10.12.2003, 07:23

Дещо про роздільне харчування

Кожна господарка знає, як готується борщ чи суп. Спочатку варить м’ясо, а потім закладає в каструлю окремо решту продуктів — у залежності від швидкості їх готування (цибулю, моркву, картоплю, капусту, зелень). Так само діє і травна система. Шлунок не витримує перемішувань різних продуктів, їх сполучень. А секрет полягає в тому, що їжа складається або з білків, або з жирів, або з вуглеводів, які переробляються абсолютно різними ферментами, та ще й у різних ділянках шлунково-кишкового тракту.
Ми всі звикли вживати в їжу бутерброди, це — хліб з м’ясом, або з сиром.
Хліб — вуглеводний продукт, що переробляється ферментом амілазою в ротовій порожнині й у кишечнику, саме в тих ділянках шлунково-кишкового тракту, де лужне середовище. М’ясо — це білок і переробляється в основному в шлунку, у кислому середовищі, потужними шлунковими ферментами, причому для його переробки і максимально гарного засвоєння потрібно набагато більше часу, ніж для переробки хліба. Що ж відбувається, коли ми вживаємо ці продукти разом? Хліб транзитом йде через шлунок і захоплює за собою м’ясо, що не перетравилося. М’ясо, мало того, що не засвоїлося, воно ще й у неперетравленому вигляді пішло в кишечник, чим піддало його додатковому навантаженню. В людей з нездоровим кишечником це викликає масу неприємних відчуттів — болі, спазми, здуття, порушення випорожнення. Тому краще за все вживати в їжу білки, жири та вуглеводи роздільно.
З чим же ці продукти найбільш фізіологічно вживати і поєднувати?
Білки — з овочами (отже, найкращим гарніром для м’яса є овочі, а не макарони і не картопля, бо картопля — це крохмаль, тобто вуглевод).
Вуглеводи (крупи, хліб) — з овочами.
Жири — перетравлюються в кишечнику, можна сполучати з вуглеводами (хліб, каші). Переважніше рослинні жири. Можна й тваринні, але вони не мають піддаватися тепловій обробці, а найкраще вживати їх у мінімальній кількості, як складові частини страв (випічка і т.д.) Це ж стосується й вершкового масла (той же рослинний жир). У чистому вигляді його можна вживати, намазавши тонким шаром на шматок хліба.
До речі, слово “сендвіч”, що входить у моду, має на увазі споконвічно шматок м’яса з листком салату, а не зі скибкою хліба, як ми звикли думати. Так що, бутерброди, сендвічі, гамбургери та інше — їжа не фізіологічна.
Сир — білковий продукт, який або не люблять зовсім, або обожнюють. Сир їдять окремо, без хліба — з причин, перерахованих вище, а також, щоб краще відчути його смак. Можна їсти сир, коли п’єте каву або до чарки коньяку.
Яйця — теж білковий продукт — краще вживати некруто звареним, бо в крутозварених білки перебувають у денатурованому, згорнутому стані.
А, взагалі, всі продукти бажано вживати в натуральному вигляді.





На правах реклами