Дещо про роздільне харчування
Хліб — вуглеводний продукт, що переробляється ферментом амілазою в ротовій порожнині й у кишечнику, саме в тих ділянках шлунково-кишкового тракту, де лужне середовище. М’ясо — це білок і переробляється в основному в шлунку, у кислому середовищі, потужними шлунковими ферментами, причому для його переробки і максимально гарного засвоєння потрібно набагато більше часу, ніж для переробки хліба. Що ж відбувається, коли ми вживаємо ці продукти разом? Хліб транзитом йде через шлунок і захоплює за собою м’ясо, що не перетравилося. М’ясо, мало того, що не засвоїлося, воно ще й у неперетравленому вигляді пішло в кишечник, чим піддало його додатковому навантаженню. В людей з нездоровим кишечником це викликає масу неприємних відчуттів — болі, спазми, здуття, порушення випорожнення. Тому краще за все вживати в їжу білки, жири та вуглеводи роздільно.
З чим же ці продукти найбільш фізіологічно вживати і поєднувати?
Білки — з овочами (отже, найкращим гарніром для м’яса є овочі, а не макарони і не картопля, бо картопля — це крохмаль, тобто вуглевод).
Вуглеводи (крупи, хліб) — з овочами.
Жири — перетравлюються в кишечнику, можна сполучати з вуглеводами (хліб, каші). Переважніше рослинні жири. Можна й тваринні, але вони не мають піддаватися тепловій обробці, а найкраще вживати їх у мінімальній кількості, як складові частини страв (випічка і т.д.) Це ж стосується й вершкового масла (той же рослинний жир). У чистому вигляді його можна вживати, намазавши тонким шаром на шматок хліба.
До речі, слово “сендвіч”, що входить у моду, має на увазі споконвічно шматок м’яса з листком салату, а не зі скибкою хліба, як ми звикли думати. Так що, бутерброди, сендвічі, гамбургери та інше — їжа не фізіологічна.
Сир — білковий продукт, який або не люблять зовсім, або обожнюють. Сир їдять окремо, без хліба — з причин, перерахованих вище, а також, щоб краще відчути його смак. Можна їсти сир, коли п’єте каву або до чарки коньяку.
Яйця — теж білковий продукт — краще вживати некруто звареним, бо в крутозварених білки перебувають у денатурованому, згорнутому стані.
А, взагалі, всі продукти бажано вживати в натуральному вигляді.
Популярні міфи про правильний сон, які можуть шкодити здоров’ю
Вчені розвінчали найнебезпечніші міфи про сон, які поширені в інтернеті та можуть завдати шкоди здоров’ю.
переглядів: 371
Мешканка Рівненщини пішла до війська доброволицею
До служби «Роксі» працювала в сільській раді на Сарненщині - головною бухгалтеркою, а потім секретаркою виконкому.
переглядів: 350
Для дітей та дорослих у Рівному започаткували майстер-класи
Майстер-класи відбуватимуться у Мистецькому цоколі Органного залу.
переглядів: 403
День ангела 2024: Як назвати дитину, що народилась у грудні
День ангела — це особлива дата, коли ми віддаємо шану святим, чиїми іменами названі наші близькі. Дні іменин у грудні дають прекрасну можливість привітати рідних і друзів або обрати ім'я для новонародженого маляти.
переглядів: 321
Гороскоп на 10 грудня: Рибам варто бути більш товариськими, а Дівам – звертати увагу на деталі
Астрологи підготували гороскоп на 10 грудня для кожного знака Зодіаку. У цей день варто бути обережними зі своїми бажаннями, адже вони можуть здійснитися найнесподіванішим чином. Особливо обережними варто бути представникам вогняних знаків, яким властива імпульсивність.
переглядів: 520