Ми у Facebook
26.01.2004, 21:35

Фермери — годувальники

Майже 90 відсотків картоплі та овочів, більше половини площ посівів цукрових буряків, майже вся продукція м’ясомолочної галузі області — така частка у сільськогосподарському виробництві приватних господарств.
За словами голови Асоціації фермерів та землевласників Рівненщини Дмитра Українця, значна частка аграрного виробництва в нашій області зосереджена в руках 450 фермерів, більше 22 тисяч пайовиків та 200 тисяч власників підсобних господарств. Традиційно взимку, коли земля відпочиває під снігом, а в господарів настає якась перерва в роботі, сільські трудівники збираються, щоб не лише привітати кращих, а й поспілкуватись із представниками промислових підприємств, які працюють в аграрному секторі економіки.
Третій рік поспіль рівненські приватні аграрії беруть участь і перемагають на Всеукраїнському конкурсі на краще фермерське господарство. Нещодавно ними стали Олександр Бескид з Дубенського району, Ярослав Паламарчук — голова фермерського обслуговуючого кооперативу “Західний” з Рівненського району, Олена Ігнацевич — власник орендного підсобного господарства з Млинівського району. Варто також згадати братів Черепушок та родину Кутузи із Млинівщини. Молоде подружжя Поліщуків з Гощанського району, які, маючи у своєму господарстві 80 голів ВРХ, 100 свиней, обробляючи 100 га землі, виховують ще й десятьох дітей! Кращих фермерів, орендарів та приватних власників землі привітав заступник голови Рівненської обласної ради Валентин Крока і вручив їм почесні відзнаки.
У приватних господарів є труднощі, які випливають із неспроможності держави підтримувати сільськогосподарську галузь. Це насамперед стосується дорожнечі вітчизняної техніки, недоступності довгострокових кредитів, недосконалості системи оподаткування тощо. Щоб ознайомити приватних господарників із нововведеннями у законодавстві, у лютому проведуть семінари-тренінги.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ