Ми у Facebook
08.02.2007, 11:53

Багаті економлять зі службою зайнятості

Іван Ткачук каже, що сильні підприємства активно беруть людей на дотаційні робочі місці

Інвестори розхапають наших безробітних?
Зарубіжні інвестори, які прийдуть на Рівненщину, допоможуть нам позбутися безробіття. Адже підприємства, які вони відкриють, створюють нові робочі місця для рівнян. Про таку оптимістичну тенденцію говорить директор Рівненського обласного центру зайнятості Іван ТКАЧУК. Одним із напрямків діяльності служби зайнятості на майбутнє буде укладання угод із великими підприємствами області щодо підготовки та навчання кадрів.

Разом створимо банки кадрів


Керівник служби, зокрема, підкреслює, що зміцнюється співпраця з великими й багатими підприємствами, які активно користуються можливістю влаштувати людей на дотаційні робочі місця.
— Підприємці переконалися, що зі створенням таких робочих місць можна і справді економити кошти, — аналізує пан Ткачук, — тому вони знову звертаються до нас у пошуку кадрів. Торік шляхом надання дотацій роботодавцям з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття працевлаштовано 1985 осіб. Окрім цього, плануємо створити банки даних за перспективними потребами розвитку підприємств і, відповідно, потребами у нових кадрах.

Ягоди – вигідний бізнес. Заробляйте!


Служба зайнятості підказує такий спосіб заробітку, як вирощування ягід — смородини, суниці і їх реалізація.
— Якщо великим попитом користується наша чорниця, то й навколо процесу вирощування інших ягід можна створити додаткові робочі місця. У цьому напрямку розроблятимемо бізнес-плани та сподіваємось на співпрацю з управлінням агропромислового розвитку ОДА, — продовжує Іван Ткачук.
Він акцентував на тому, що сьогодні випуск спеціалістів професійно-технічними училищами, ВНЗами не співпадає з потребами ринку. Це і є причиною того, що випускники звертаються у службу зайнятості, яка пропонує їм навчатися додатково.

Поштовх для нової справи


Стимулом для відкриття власної справи може стати одноразова допомога від служби зайнятості. Минулого року у такий спосіб працевлашувались 1100 осіб. Найбільше з них — у сфері оптової і роздрібної торгівлі, транспортних перевезень. Середня сума такої допомоги — 2 тисячі гривень, а найбільша сума, яку видали минулоріч, — понад 6 тисяч гривень.
Перспективним шляхом створення робочих місць Іван Ткачук назвав залучення іноземних інвестицій, створення нових підприємств. Так, наприклад, в Острозькому районі вже кілька років діє підприємство із деревообробки, яке заснував громадянин Туреччини. Його співвітчизник збирається у Корці виробляти білизну та халати, реалізувати продукцію за кордон. У Млинові обговорюються перспективи створення китайського підприємства з виробництва цегли за їхніми технологіями. Інвестор планує привезти спеціалістів, які б навчили млинівчан специфіці роботи. А працевлаштуватись, при успішній реалізації задуму, змогли б майже 200 людей.
— Що стосується інвесторів у сільське господарство, то, на жаль, вони не дають широких можливостей працевлаштування, — розповідає директор. — Адже інтенсивні технології передбачають мінімізацію людської праці.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини