Багаті економлять зі службою зайнятості
Разом створимо банки кадрів
Керівник служби, зокрема, підкреслює, що зміцнюється співпраця з великими й багатими підприємствами, які активно користуються можливістю влаштувати людей на дотаційні робочі місця.
— Підприємці переконалися, що зі створенням таких робочих місць можна і справді економити кошти, — аналізує пан Ткачук, — тому вони знову звертаються до нас у пошуку кадрів. Торік шляхом надання дотацій роботодавцям з коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття працевлаштовано 1985 осіб. Окрім цього, плануємо створити банки даних за перспективними потребами розвитку підприємств і, відповідно, потребами у нових кадрах.
Ягоди – вигідний бізнес. Заробляйте!
Служба зайнятості підказує такий спосіб заробітку, як вирощування ягід — смородини, суниці і їх реалізація.
— Якщо великим попитом користується наша чорниця, то й навколо процесу вирощування інших ягід можна створити додаткові робочі місця. У цьому напрямку розроблятимемо бізнес-плани та сподіваємось на співпрацю з управлінням агропромислового розвитку ОДА, — продовжує Іван Ткачук.
Він акцентував на тому, що сьогодні випуск спеціалістів професійно-технічними училищами, ВНЗами не співпадає з потребами ринку. Це і є причиною того, що випускники звертаються у службу зайнятості, яка пропонує їм навчатися додатково.
Поштовх для нової справи
Стимулом для відкриття власної справи може стати одноразова допомога від служби зайнятості. Минулого року у такий спосіб працевлашувались 1100 осіб. Найбільше з них — у сфері оптової і роздрібної торгівлі, транспортних перевезень. Середня сума такої допомоги — 2 тисячі гривень, а найбільша сума, яку видали минулоріч, — понад 6 тисяч гривень.
Перспективним шляхом створення робочих місць Іван Ткачук назвав залучення іноземних інвестицій, створення нових підприємств. Так, наприклад, в Острозькому районі вже кілька років діє підприємство із деревообробки, яке заснував громадянин Туреччини. Його співвітчизник збирається у Корці виробляти білизну та халати, реалізувати продукцію за кордон. У Млинові обговорюються перспективи створення китайського підприємства з виробництва цегли за їхніми технологіями. Інвестор планує привезти спеціалістів, які б навчили млинівчан специфіці роботи. А працевлаштуватись, при успішній реалізації задуму, змогли б майже 200 людей.
— Що стосується інвесторів у сільське господарство, то, на жаль, вони не дають широких можливостей працевлаштування, — розповідає директор. — Адже інтенсивні технології передбачають мінімізацію людської праці.
Зимова єПідтримка: до якого числа можна оформити виплати?
Всі українці, які перебувають на підконтрольній території, мають можливість отримати цю одноразову виплату.
переглядів: 153
Нова послуга для пацієнтів: записатися до Рівненського обласного шкірвендиспансеру можна онлайн
Тепер потрапити на прийом до до лікаря Рівненського обласного шкірвендиспансера стало ще простіше - у медзакладі впроваджено онлайн-запис.
переглядів: 538
Рівне готується у лютому перейти на електронний квиток
З наступного місяця в міському громадському транспорті Рівного заплановане запроваджено електронний квиток.
переглядів: 309
Доставка для військових майже безкоштовно: корисна ініціатива Армія+ і Нової пошти
Завдяки пропозиції Нової пошти у Плюсах військові можуть відправляти та отримувати вантажі до 30 кг за 1 гривню у прифронтових відділеннях.
переглядів: 162
10 тисяч гривень пенсії: які умови висуває українська система?
У 2025 році пенсійна система України функціонує за принципом індивідуального нарахування виплат, який залежить від двох ключових факторів: розміру офіційної заробітної плати та страхового стажу.
переглядів: 230