Ми у Facebook
30.08.2007, 00:00

Пейнтбол – гра відчайдушних чоловіків та обережних жінок

У літню спеку так і хочеться зникнути кудись із задушливого міста. Виїхати на природу, покупатись, насмажити шашликів... та зіграти у пейнтбол. Тим більше, що ця гра — чудова нагода перевірити свою реакцію, азарт та мудрість, а також можливість пізнати ділового партнера чи колегу в умовах, максимально наближених до бойових.

У першій сутичці мало що зрозумієш
Про свої враження від знайомства з пейнтболом розповідає автор рубрики “Ресторанний рейтинг” газети “ОГО” Анна ІЛЬЮК. — У турнірі виявили бажання взяти участь журналісти провідних місцевих видань, радіо та телебачення. “Акули пера” сформували п’ять команд, до кожної з них увійшли представники різних ЗМІ. Серед нас було чимало ветеранів пейнтболу — вони і стали капітанами. Після першого бою мало що розумієш, “перчик” з’являється після другої гри. Саме тоді починаєш розуміти, що у пейнтболі для перемоги слід продумати певну тактику й визначити стратегію дій команди. І дуже добре, що завдяки камуфляжу не бачиш свого супротивника в обличчя. Таким чином під час бою знімаються певні психологічні аспекти: ти без проблем цілишся фарбою у друзів та завалюєш противника, у два рази сильнішого за себе. Але справжнє полегшення відчуваєш, тільки коли знімаєш камуфляж.

“Живими”, як правило, залишаються жінки
— Гравці різних статей проявляють себе у пейнтболі по-різному, — розповідає менеджер пейнтбольного клубу “Бізони” Тетяна ПЛЮХІН. — Чоловіки, як правило, азартні, представниці прекрасної половини — обережні. А гра змішаних команд надзвичайно видовищна, бо поєднує у собі і те, й інше. Зазвичай, до нас приїждають і новачки, і ті, хто не вперше бере у руки маркери. У нас вже є постійні клієнти. Через адреналін, що панує на майданчику, під час гри навіть виникають суперечки із суддями. Але професійні гравці, якщо бачать на спецодягу кольорові плями фарби, чесно піднімають догори руки (це означає поранення) і виходять з гри. Чоловіки проявляють себе азартними та пристрасними, а жінки — навпаки, підходять до гри з мудрістю та обережністю. Тому в кінці кожного бою “живими”, здебільшого, залишаються представниці прекрасної статі, і саме серед них відбуваються головні сутички за перемогу. А бій жінок — це захоплююче видовище.

Одразу видно, хто командний гравець
— Пейнтбол — чудова нагода зняти стрес та зав’язати дружні стосунки з діловими партнерами. Крім професіоналів, які серйозно цікавляться цією грою, наш клуб відвідує багато людей, що грають заради відпочинку, — каже Тетяна Плюхін. — До нас часто приїжджають бізнесмени, зазвичай, великими групами. Дехто привозить своїх закордонних партнерів. Неформальна обстановка, природа, ліс — допомагають спілкуванню. А ще ця гра дає можливість краще зрозуміти людей, з якими змагаєшся. Небезпека ніби відкриває найгірші та найкращі якості людини. Під час гри, я б сказала, можна побачити справжнє обличчя кожної людини і зрозуміти, з ким ти насправді маєш справу.
У пейнтбол варто грати всім трудовим колективом. Тому багато організацій вивозять своїх працівників на природу пострілятись різнокольоровими кульками.
— Під час гри я отримав просто незабутні враження, — каже менеджер з регіонального розвитку відділу №17 департаменту активно-пасивних операцій ТОВ КБ “Дельта Банку” Іван ЛЮСАК. — Для чоловіка, що не був в армії, це необхідний досвід. Є можливість спробувати себе в умовах, максимально наближених до бойових. Так би мовити, випробувати себе. Також це чудова нагода відволіктись від повсякденних справ та зняти стрес. Впродовж гри помітив, що кожна людина у бою відкривається з несподіваної сторони, адже почуття оголюються. Й одразу видно, хто командний гравець, а хто ні. Гра згуртовує колектив, тому що після запеклої стрілянини фарбою, перемагає дружба. Такі бої закінчуються купанням у місцевій водоймі та поїданням смачних шашликів.
 
правила
У зоні, де можлива “стрілянина”, всі зобов’язані носити захисні маски.
Маркери регулюються так, щоб швидкість вильоту кульки не перевищувала 90 метрів у секунду, при цьому навіть при найневдалішому попаданні максимум неприємностей — це синець.
Перед грою завжди проводиться інструктаж із техніки безпеки.
На полі присутні судді, які забезпечують безпеку гравця у позаштатних ситуаціях. Але це спорт, і, як у будь-якому виді спорту, тут можливі травми – усе залежить від власної обережності і дотримання правил.
 
словничок
Пейнтбол – технічна спортивна гра з розряду екстремальних, що імітує швидкоплинні вогняні контакти на обмеженому просторі. Для такої імітації використовуються спеціальні пневматичні пристрої (маркери) та желатинові кульки з фарбою. Ігри проводяться на лісових галявинах або відкритих полях, у приміщеннях з природними або штучними перешкодами й укриттями. Розрізняють пейнтбол як вид відпочинку – для всіх бажаючих; як спосіб тренування – для охоронців, поліцейських або спецназу; як спорт – для турнірних команд. Поодинці або командою (від 3-х і більше людей), за різними сценаріями у присутності суддів. Гра звичайно триває до 20 хвилин, за ігровий день можна встигнути зіграти 10-15 разів.
Маркер — спеціальний пневматичний пристрій, що працює на стислому атмосферному газі (вуглекислому, азоті або повітрі). За принципом дії поділяються на помпові (звів-вистрілив), напівавтоматичні (натиснув-вистрілив) й автоматичні. Маркери виготовляються у США, Канаді, Англії, Чехії.
 
Хто може грати в пейнтбол?
Будь-яка доросла людина або дитина з 12-річного віку у присутності батьків або за наявності їх письмового дозволу, оскільки гра пов’язана з певними фізичними навантаженнями.
Що вдягнути?
У пейнтбол можна грати у будь-якому одязі, придатному для походу в ліс, бажано темних тонів. В ідеалі треба мати комплект камуфляжу — куртку і брюки. На ноги при грі на природі краще за все одягати високі кросівки з глибоким протектором, при грі на твердому покритті — просто високі кросівки. Дуже корисно носити головний убір — кепі, бейсболку тощо.
Хто вважається ураженим?
Гравець вважається ураженим у чотирьох випадках: якщо на будь-якій частині його тіла або спорядження є пляма фарби розміром більше 5-копійчаної монети; якщо він покинув межі поля; якщо суддя з яких-небудь причин оголосив його ураженим або якщо він оголосив ураженим себе сам.
Чи допускаються глядачі на ігри?
Так, якщо вони виконують правила безпеки і знаходяться у захищеному від попадань місці або одягають маски. На пейнтбольних полях, обгороджених сіткою, можлива навіть наявність глядацьких трибун.
Чи безпечна фарба?
Кульки виготовляють ті ж фабрики, які роблять лікарські капсули. Кулька має желатинову оболонку і наповнена нетоксичною водорозчинною фарбою на рослинній основі. Оболонка крихка і легко розколюється при ударі об будь-яку перешкоду, залишаючи пляму фарби. Фарба на смак неприємна, але нешкідлива.
Чи завжди розколюється кулька?
Ні! Тому найпоширеніша помилка новачків — оголошувати себе ураженим, відчувши удар кульки і не перевіривши, чи розбилася вона. Кулька могла відскочити або залишитися у складках одягу, тому завжди необхідно оглянути або обмацати місце попадання, а якщо це неможливо, попросити, щоб це зробили товариш по команді або суддя.
Як змити фарбу?
З одягу вона легко стирається вологою ганчіркою і легко переться. Фарба на стінах або деревах змивається першим дощем. Навіть кулька, що впала на землю і не розкололась, вбиратиме у себе вологу і врешті-решт розчиниться без залишку.
 
Фоторепортаж
 





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ

Останні новини