Не страшні ані дощ, ні мороз, ні слизькі дороги.
Готуємо автомобіль до несприятливих погодних умов
Рання осінь — час, коли вже варто подбати про надійну роботу та безпеку автомобіля у жорсткіших природних умовах. Кожна машина з настанням морозів у “літньому одязі” почувається некомфортно й у будь-який момент може підвести свого власника. Щоб цього не трапилось, фахівці рекомендують заїхати у сервіс та підготувати авто до зими.
Змінити “взуття”
Автомобіль треба “перевзувати” щосезону, вважають фахівці. Адже гума, яка чудово функціонує влітку, взимку має інші властивості. У теплу пору року деякі водії економлять на шинах і дозволяють своїм автомобілям долати траси та міські вулиці на шинах, що використовуються вже тривалий час. Але з настанням холодів хороші зимові шини — головна передумова безпеки автомобіля.
— Гуму автомобілю треба обов’язково міняти, — наголошує директор магазину “Делфай” Андрій КОКІЛЬ. — Кожен водій вирішує сам, які шини він обере: чи бюджетні від таких виробників, як “Кама”, “Росава”, “Белшина”, чи бізнес-класу від “Піреллі” “Нордмастер”, “Фулда”, “Барум”, “Сава”, чи преміум-класу фірм “Мішелін”, “Нокіан”, “Гудієр” “Данлоп”. Класи відрізняються якістю, жорсткістю, ресурсом пробігу, малюнком протектора та ціною. Скажімо, бюджетна гума R-13 коштуватиме від 120 гривень за штуку, гума бізнес-класу — від 150 гривень, преміум-класу — від 220 грн. Також водії можуть обрати шини звичайні чи шиповані. Фахівці рекомендують не використовувати гуму, якій більше п’яти-шести років, адже навіть коли протектор зношений всього на 10-20 відсотків, вона все одно втрачає свої властивості на дорозі.
Подбати
про акумулятор
Із настанням перших заморозків акумулятор, який відпрацював свій ресурс, одразу дасть про себе знати й авто може не завестись, тому водіям не варто затягувати із його покупкою.
— Фахівці рекомендують акумулятори від відомих світових виробників “Веста” (Україна-Італія), “Анком”, “Істок” (Росія), “Монбат” (Болгарія), “Бош” (Іспанія) та інші, — зауважує Андрій Кокіль.— Вищезазначені виробники пропонують акумулятори ємністю від 6СТ-45 до 6СТ-225, тому підібрати потрібний акумулятор зможуть власники як бензинових, так і дизельних автомобілів.
Обрати рідини та присадки
Актуальним питанням при похолоданні стає заміна охолоджуючої рідини в системі охолодження авто. Про неї подбати треба ще до настання приморозків.
— Для зміни охолоджуючої рідини для 95 відсотків легкових авто та бусів використовують синій тосол типу А-40, — каже Андрій Кокіль. — Для інших використовують антифризи зеленого, червоного, жовтого кольорів. Найкращими вважаються охолоджуючі рідини “Аквілон”, “Титан”, “Велвана”, адже їх комплекс присадок найбільш ефективний для захисту алюмінієвих деталей.
Актуальним залишається також перехід з літньої рідини чистки скла на зимову, яка має нижчу температуру замерзання. Найкращі рідини випускаються під брендами Velvana, Turtle Waks та іншими. Зимова серія рідин крім того, що чудово очищає скло, ще й має приємний фруктовий аромат.
Водії знають, що на українських заправках не завжди знайдеш дизельне пальне високої якості. Тому існує ряд присадок, які доливають в пальне при кожній заправці для того, щоб запобігти при низькій температурі перетворенню солярки на гель. Одними з найкращих вважаються присадки від “Хайгір”, “Бардаль” тощо.
А для забезпечення лагідного запуску двигуна взимку рекомендую автостарт “Тартл Вакс”. Підготовлений до холодів, автомобіль порадує свого господаря чудовою роботою і не підведе навіть у найлютіший мороз, — наголошує Андрій Кокіль.
n
для вантажівокСервіс — кожні 1000 км
— Сервісне обслуговування вантажівок пов’язане не тільки зі зміною сезону, а залежить від віку машини, пробігу та стану доріг. Зважаючи на всі ці фактори, ми рекомендуємо проводити техогляд після пробігу кожних 100 тисяч кілометрів, — розповідає головний механік фірми “TIR-Майстерня” Леся ОТРОЦЬКА. — При огляді вантажівок після зазначеного терміну майстри виявляють різного роду несправності в ходовій частині автомобіля, підвісці кабіни, коробці перемикання швидкостей, у редукторі та двигуні тощо. Після такого пробігу, як правило, необхідно робити заміну мастила в КПШ та редукторі, ревізію рульових тяг, стабілізаторів та амортизаторів, перевірку різного роду люфтів. Майстерні сьогодні зазвичай самі забезпечують деталями для ремонту, тому водіям чи власникам машин не треба турбуватися про це заздалегідь. Вчасне сервісне обслуговування продовжить безперебійну роботу машини та убезпечить водія від можливих несподіванок у дорозі.
n
альтернативаПереобладнання на газ економить гроші
Чимало власників автомобілів встановлюють обладнання, яке дозволяє використовувати газ як пальне. Зазвичай це роблять водії, які багато їздять та прагнуть зекономити. Менше споживання пального — одна з основних переваг встановлення на автомобілі газового обладнання, переконують у приватному підприємстві “Автотема”. Спеціалісти кажуть, що таке авто також не забруднює навколишнє середовище продуктами згоряння.
Щоправда, переобладнання системи живлення двигуна має й мінуси. Як зауважив виконувач обов’язків директора ПП “Автотема” Артем ДЕКАЛЬЧУК, газове обладнання знижує потужність автомобіля. За його словами, водночас на Рівненщині замало заправних станцій, де можна придбати метан, який дозволяє суттєво зекономити на пальному.
— Щоб з’їздити з Рівного до столиці й повернутися назад, на бензин я витратив приблизно 230 гривень, — пригадав пан Декальчук. — Коли ж встановив на автомобіль газове обладнання, то поїздка обійшлася у 75 гривень.
У Рівному таке обладнання встановлюють в основному на авто, які заправляються бензином. Як підкреслив Артем Декальчук, він не може назвати фірму, яка б переобладнала дизельний двигун. За таке завдання беруться хіба що столичні фахівці.
Газове обладнання спеціалісти ПП “Автотема” можуть встановити практично на будь-який автомобіль. Пан Декальчук пригадує, що доводилося переобладнувати на газ навіть Audi A8, Volkswagen Touareg і Skoda. Хоча існують марки, на які спеціальне обладнання дуже важко встановити.
Від класу автомобіля залежить вартість процедури. Як наголосив Артем Декальчук, переобладнання найсучасніших авто коштуватиме до тисяч доларів, а, наприклад, “Жигулі” восьмої моделі — всього 320. Процедура виконується швидко — практично за добу. Після цього автомобіль зможе використовувати два види пального — бензин і газ. ПП “Автотема” видасть власнику авто всі необхідні документи, які засвідчать встановлення газового обладнання.
ПП “Автотема”: м. Рівне, вул.Млинівська, 25,
тел./факс (0362) 64-20-19, 8(067)811-09-89.
n
доречноАвтомобіль напрокат
Якщо час від часу необхідно здійснювати поїздки до іншого міста, автомобіль купувати необов’язково. Його можна взяти напрокат на будь-який термін. Рівненське представництво компанії “АВТО-Драйв”, яке працює в Рівному вже два роки, пропонує клієнтам прокат різних марок автомобілів — від російської “Лади” до Hyundai Sonata бізнес-класу та пасажирських мікроавтобусів.
Найчастіше авто беруть напрокат влітку. Зазвичай, як наголосив директор Рівненського представництва компанії “АВТО-Драйв” Олександр СТЕПАНЮК, автомобілем користуються три-чотири доби або тиждень. За його словами, оформлення всіх документів для клієнтів, які вперше звернулися, займе приблизно 40 хвилин. Постійні ж можуть замовити прокат автомобіля за допомогою телефону.
Мінімальний термін прокату — вісім годин. Оплата в такому випадку здійснюється погодинно. Наприклад, година прокату “Лади” обійдеться у 25 гривень, а Chevrolet Aveo — 35 гривень. Натомість авто бізнес-класу Hyundai Sonata можна взяти на кілька годин. В основному так роблять ті, хто організовує весільні церемонії.
Щоб взяти автомобіль напрокат, як підкреслив Олександр Степанюк, клієнт повинен надати певні документи. За його словами, громадяни України пред’являють паспорт, ідентифікаційний код і посвідчення водія. Натомість іноземці мають надати ще й еміграційну картку. При цьому бажаючі взяти авто напрокат повинні мати не менше 21 року та стаж водія не менше двох років.
— Вартість прокату включає необмежений пробіг, страхування “цивілка”, від ДТП, угону та витрати на технічне обслуговування, — підкреслив пан Степанюк. — Також наймачу необхідно внести заставу, сума якої складає 1600-4800 гривень, залежно від марки автомобіля.
Наприклад, щоб користуватися тиждень Chevrolet Aveo, необхідно внести три з половиною тисячі гривень застави та заплатити за прокат 2,1 тисячі. Після оформлення формальностей клієнт отримує автомобіль з повним баком. Під час повернення транспортний засіб повинен бути повністю заправленим. Директор Рівненського представництва компанії “АВТО-Драйв” підкреслив, якщо наймачі невчасно повертають авто, отримають штрафні санкції. Штраф у розмірі дві з половиною тисячі сплачується у випадку втрати документів на керування транспортним засобом і ключів від нього.
— Якщо клієнт пошкодив автомобіль, але це не підпадає під страховий випадок, то домовляємося про відшкодування завданих збитків, — зауважив пан Степанюк. — У разі аварії наймач повинен повідомити компанію та звернутися в ДАІ. Тим паче, що ми кожному клієнту видаємо пам’ятку, що робити в разі скоєння ДТП.
Рівненське представництво компанії “АВТО-Драйв”
м. Рівне, вул.Замкова, 34 (стадіон “Авангард”)тел./факс (0362) 63-58-91 м. 8-095-540-69-71
e-mail rivne@autodrive.com.ua,
www.autodrive.com.ua
У Рівному оцінюватимуть готовність до інтеграції ветеранів та їхніх родин
Секретар Рівненської міської ради Віктор Шакирзян підписав Меморандум про співпрацю з громадською організацією «Школа політичної аналітики — ПОЛІС».
переглядів: 178
СБУ затримала курсантку, яка готувала ракетний удар по казармах своїх одногрупників
Їй загрожує довічне позбавлення волі з конфіскацією майна.
переглядів: 204
На Рівненщині ветерани можуть пройти безкоштовний ІТ-курс
Ветеранів, військових та їхні родини запрошують на безкоштовний IT-курс «DevOps Fundamentals».
переглядів: 250
У Рівному відбудеться вечір оркестрової музики
Розкішну програма оркестрової музики даруватимуть рівнянам Максим Кузьмич (фортепіано), Академічний камерний оркестр Рівненської обласної філармонії, диригент Костянтин Кімстач.
переглядів: 229
Чим грецька кава відрізняється від турецької
Кава є одним із найпопулярніших напоїв у світі, а багато культур мають свій власний погляд на неї. В Італії міцний еспресо має перевагу над заварною кавою, тоді як у В’єтнамі солона кава стала сучасним трендом.
переглядів: 265