Рекомендації рівненських фахівців, щоб солодкими вродили морква і буряк
Це давно відомі, випробувані часом сорти.
Для тривалого зберігання підходять середньопізні або пізні сорти. Серед перших найбільшою популярністю користуються “Московська зимова”, “Болтекс” “Незрівнянна”. Пізні: “Долянка”, “Королева осені” та інші.
— “Долянка” вирізняється високим вмістом цукру та каротину, — коментує агроном. — Не розтріскується під час зберігання. Цікавий сорт середньопізньої моркви “Довга червона без серцевини”. Він стійкий до засухи та хвороб, відмінно зберігається. “Червоний велетень” має конічні коренеплоди насиченого оранжевого кольору завдовжки 20-26 см.
— Щоб коренеплоди були солодшими, мали більш насичений колір, раджу додавати у рядки кам’яну сіль (але в жодному разі не давайте йодовану), — продовжує пан Володимир. — Міжряддя мають бути завширшки 45-65 см. Якщо додавати до насіння третину баласту (піску, землі), то морква висіється рідше і буде більшою.
— За смаковими якостями круглі та циліндричні столові буряки не відрізняються, — уточнює Володимир Хільковець. — Їх також розрізняють за терміном дозрівання. Щодо сортів, хочу відзначити “Незрівнянний А463” (ранньостиглий), “Мулатку” (середньостиглий), “Циліндра” та “Опольський” (середньопізні врожайні сорти). Буряк “Незрівнянний” має круглу, дещо плоску форму, темно-червону м’якоть без прожилок. “Опольський” вирізняється врожайністю. Має темно-червоні коренеплоди циліндричної форми, великий вміст цукрів та бетаніну. Добре зберігається протягом року. Висіваючи буряки, зберігають ширину міжрядь 40-45 см, відстань між рослинами має бути від 12 до 20 см.
Якщо насіння буряків не протравлене, його варто захистити. Фахівці рекомендують використовувати для цього препарат “Круізер” — високоефективний інсектицид широкого спектру дії.
— 20 мг препарату вистачає на кілограм насіння, — говорить агроном. — Флакончик виливається у півлітра води, далі засипається насіння і все швидко розмішується. Після цього насіння підсушується (якщо використовується сівалка).
Якщо посів проводиться вручну — можна сіяти вологим.
У період вегетації, при перших ознаках захворювання (борошнистої роси, церкоспорозу, пероноспорозу) рослини обприскують препаратом “Дерозал”. Від чорної ніжки добре допомагає “Превікур”.
— “Дерозал” і “Превікур” можна використовувати разом. До них варто додати “Нутрівант Плюс (коренеплідний)” — комплексне водорозчинне добриво для позакореневого підживлення, яке усуває стреси при застосуванні засобів захисту рослин. Крім того, “Нутрівант” підвищує врожайність на 10-15%, покращує якість коренеплодів, стійкість до хвороб, сприяє накопиченню цукрів та зменшує вміст надлишкових нітратів. Для знищення бур’янів підходять такі засоби, як “Оберіг”, “Пантера” або “Бетонал-експерт”.

Простий рецепт шоколадного чізкейка

Поєднання вишні, вершкового сиру і шоколаду це просто щось неймовірне!
переглядів: 825
Як залишатися молодою якнайдовше: дієві поради від спеціалістів

Медики поділилися секретом, як подовжити молодість.
переглядів: 1029
«Укрзалізниця» запустила офіційні канали для інформування пасажирів приміських поїздів

АТ «Укрзалізниця» зробила ще один крок назустріч пасажирам приміського сполучення, запустивши офіційні інформаційні канали у популярних соціальних мережах – Telegram, Viber та WhatsApp.
переглядів: 297
У Рівному через аварію тимчасово відсутнє водопостачання на двох вулицях

Сьогодні, 6 квітня, з 10:30 у Рівному тимчасово припинено водопостачання на вулицях Здолбунівській та Сердечній.
переглядів: 285
Як точно відміряти борошно без кухонних ваг: практичні поради для кулінарів

У світі кулінарії точність має вирішальне значення, особливо коли йдеться про випічку. Один зайвий грам — і тісто вже не піднімається, а торт втрачає очікувану текстуру. Саме тому так важливо правильно дозувати інгредієнти, зокрема борошно — основу більшості хлібобулочних виробів та десертів.
переглядів: 357