Кузня кадрів на ім'я “Рівнеазот”
Та офіційний днем народженням “Азоту” рівненські хіміки вважають 31 березня. Цього дня 1969 року був підписаний акт державного приймання та введення в дію потужностей з виробництва аміаку та аміачної води. Входить у перелік підприємств, що мають стратегічне значення для безпеки й економіки держави. Сьогодні ВАТ “Рiвнеазот” входить у перелік підприємств, що мають стратегічне значення для безпеки й економіки держави.
Минулий рік для хімічного гіганта вочевидь був складним та непередбачуваним: зупинка заводу через позицію тодішнього уряду, відновлення роботи і нарощування потужностей... Але “Рівнеазот” це все пережив. Сьогодні, готуючись до свого професійного свята, керівництво підприємства підбиває підсумки своєї роботи.
— Найперше, і я сказав би, найголовніше є те, — каже головний інженер ВАТ “Рівнеазот” Володимир КОВАЛЕНКО, — що нам вдалося після більш як дворічного простою відновити роботу органічного виробництва адипінової кислоти. Зауважу, що навіть у час простою працівникам цього виробництва ми виплачували заробітну плату і зберегли цілісність колективу, який тут працює. Окрім того, нещодавно виготовили пробну партію вапняково-аміачної селітри, збагаченої сіркою (цей компонент сприяє росту рослин). У подальшому налагодимо випуск цієї продукції на постійній основі, а також розширюватимемо асортимент продукції. У червні-липні на заводі буде проведено капітальний ремонт у всіх структурних цехах, що дасть можливість у подальшому безперебійно і продуктивно працювати. Звісно, наші успіхи могли б бути куди вагомішими, якби підприємство не змусили в минулому році півроку не працювати. На щастя, ті сумні реалії минули (хочеться сподіватися, назавжди) і нині вирішується питання про забезпечення природним газом за пільговою ціною всіх підприємств, які займаються випуском мінеральних добрив (у тому числі, і нашого). Отож, наш згуртований і високопрофесійний колектив має всі підстави відзначати День хіміка з гарним настроєм та з оптимізмом.
Васильчук “Азот” порівнює із міні-містом
Рівненський “Азот” по праву може називатись справжньою кузнею кадрів, адже саме це підприємство “підкинуло” місцевій владі та й самому місту чимало вимуштруваних працівників. Попрацювавши тут, кожен з них залишається “хіміком” на все життя.
У 1995 році заступник міського голови Рівного Сергій ВАСИЛЬЧУК починав працювати на підприємстві головним спеціалістом бухгалтерії. За рік став головним бухгалтером і працював на цій посаді до 2003 року.
— Я прийшов працювати на “Рівнеазот” у 27-річному віці, — розповідає пан Васильчук. — Саме в цей період довелося пройти період бартерів і приватизації заводу. Було нелегко, та від роботи на цьому підприємстві у мене залишились тільки приємні спогади та враження.
Наш колектив був досить дружнім. Часто й у позаробочий час ми збирались на спортивні змагання, культурні заходи. Взагалі “Азот” має розгалужену і розвинену соціальну сферу. Тут створені всі умови для плідної роботи і відпочинку. Мені особисто це нагадує структуру міні-міста.
Після армії — знову на “Азот”
Колишній працівник рівненського “Азоту”, а сьогодні вже успішний у місті бізнесмен, директор ТОВ “Пульхім” Олександр СКРИННИК згадує роки роботи на підприємстві не лише як найкращий час своєї молодості, а й як своєрідну школу життя та професійного росту.
— На “Азот” пішов працювати у січні 1984 року на виробництво адипінової кислоти, слюсарем. Мені тоді було 22 роки. У листопаді 1988-го був обраний на посаду заступника, трохи пізніше — секретарем комітету комсомолу “Рівнеазоту”, — ділиться пан Олександр. — Із 1991 по 1993 рік працював начальником відділу “Рівнеазот”. У 1993 році звільнився., оскільки пішов працювати у власний бізнес. Ці роки роботи згадую лише найкращими спогадами. Кожен із працюючих тут розумів, що помилки і в роботі, і в управлінні недопустимі. Це підприємство, крім досвіду, дало мені багато друзів, з якими я і зараз підтримую дружні стосунки. Я щиро радий, що “Рівнеазот” має потужних інвесторів і я впевнений в завтрашньому дні цього підприємства.
Завдяки “Азоту” розпочалася професійна кар'єра тоді ще молодого спеціаліста, сьогодні ж заступника голови Рівненської ОДА Володимира НОВАКА, який після закінчення інституту у 1986 році за направленням прийшов працювати сюди економістом у цех складних фосфорних добрив.
— Пропрацювавши декілька місяців на заводі, я пішов в армію. У 1988 році, завершивши службу, знову повернувся на “Азот”. Працював економістом у цеху аміаку №1 до 1991 року. Тепер ці роки згадую як найкращі, — ділиться Володимир Михайлович. — Це була школа професіоналізму та висококваліфікованих спеціалістів, з якими я мав честь працювати.
Його називають “державою у державі”
Начальник управління торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування населення Ігор ОСТАПЕНКО прийшов на “Азот” у 1987 році товарознавцем. Невдовзі очолив комбінат громадського харчування підприємства, де працював до 2003 року. Каже, що на “Азоті” набрався багато професіоналізму.
— Завод мав своє підсобне господарство, ковбасний та кондитерський цехи. Словом, сфера громадського харчування була високо розвинута, — пригадує пан Остапенко. — І сьогодні, хоч я вже і не працівник “Азоту”, я щороку святкую День хіміка.
Директор стадіону “Авангард” Валентин ВОЯТ працював на “Азоті” з 1973 по 2004 роки. Починав свій трудовий шлях з інженера відділу збуту, далі був директором комбінату дитсадків та гуртожитків. Пізніше — заступником директора з кадрових та соціальних питань. Каже, що саме тут здобув багато професіоналізму.
— Працювати я прийшов сюди молодим спеціалістом, одразу після закінчення інституту. Невдовзі отримав квартиру. У ті часи всі молоді спеціалісти, які працевлаштовувались на “Азоті”, забезпечувались житлом — гуртожитками, квартирами, — пригадує пан Валентин. — Між іншим, і сам колектив підприємства був згуртований і дружний. Навіть зараз я слідкую за його діяльністю. Мені неабияк приємно бачити, що підприємство такого масштабу успішно працює на території Рівненщини.
Завод став другою домівкою
Так склалось, що професійне свято хіміків та поліграфістів святкують в один день, а дехто із колишніх азотівців поповнив лави працівників поліграфічної сфери, тож тепер вдало поєднують святкування цих дат.
— Я прийшла працювати на “Азот” у 1974 році. Пропрацювала тут майже 30 років. Спочатку була економістом у фінансовому відділі, пізніше — у бухгалтерії головним фахівцем, — розповідає бухгалтер ТОВ “Друк Волині” Лідія ГІРАК. — Для кожного із працівників нашого колективу це підприємство було набагато більшим та вагомішим, ніж просто робоче місце. Ми часто з нашими колегами організовували спільні виїзди на природу. Словом, вміли і працювати, і відпочивати. Пройшло багато років з того часу, та згадую з душевною теплотою колектив, у якому працювала до сьогодні.
Верстальник Видавничого дому “ОГО” Тетяна СУПРУНЕЦЬ у липні 1986 року після закінчення Сєвєродонецького хіміко-механічного технікуму приїхала за направленням на Рівненське виробниче об’єднання “Азот” (РВО “Азот”). Працювала оператором ЕОМ у відділі автоматизованих систем управління виробництвом.
— На заводі, як і в місті Рівному, мені дуже сподобалося. Колектив у нас був невеликий, здебільшого працювала молодь. День хіміка з року в рік святкували на природі на березі річки Горинь біля заводського профілакторію або в селі Хрінники. Через деякий час я пішла працювати на інше місце, та традиція святкувати в останню неділю травня День хіміка залишилася, бо в мене залишилися там друзі.
До слова кажучи, кожен, хто працював на рівненському “Азоті”, згадує його з теплотою у серці. У день професійного свята Дня хіміків ті, хто сьогодні вже не в рядах співробітників підприємства, вітають усіх працівників хімічного велетня Рівненщини. Бажають їм незгасаючої енергії, стабільної роботи. Нехай завжди у вашому житті буде більше приємних хвилин, а тимчасові незгоди та негаразди лишаються осторонь. Оптимізму вам та гордості за свою професію.

Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 177
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 141
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 128
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 309
"Життя на рівні, я їду в Рівне" - відомий прозаїк та поет написав вірш про наше місто

Василь Зима знаний не тільки як телеведучий, але також як поет та прозаїк.
переглядів: 293