Президент із Житина — Леонід КРАВЧУК
До постаті Кравчука ставляться доволі неоднозначно. Для одних він — символ найбіднішого й найнестабільнішого періоду розвитку новітньої України з його базарною стихією, тисячовідсотковою інфляцією та сумнозвісною тачкою-кравчучкою, яка в ті роки допомогла вижити мільйонам людей. Інші заперечать: держава ж тоді — ледь з'явилась на світ, дитина в такому віці теж падає, навчаючись ходити, та пісяє в підгузки. Тож невже, мовляв, відразу після здобуття незалежності Україною мали потекти молочні ріки?..
Хтось дорікає Кравчуку комуністичним минулим і невиразною позицією під час ГКЧП, хтось — акцентує увагу на тому, що з Компартії він вийшов у серпні 1991-го і на вибори Президента йшов уже позапартійним, причому — за підтримки не лише "червоних", а й частини націонал-демократів. Можна пригадати тривалий "роман" Кравчука з іншими "демократами" — з префіксом “соціал” та словом "об'єднані" в дужках.
А також — провал на парламентських виборах-2006 разом із виборчим блоком під надто вже промовистою назвою "Не так!". Але в пам'яті інших із ім'ям Президента з Житина асоціюються передусім свіжіші спогади — про підтримку ним Юлії Тимошенко на президентських виборах-2010 і про заклик до Віктора Ющенка подати у відставку в лютому 2009-го.
...Можна, звівши все це докупи, дорікнути Кравчуку в непослідовності, періодичній зміні політичної орієнтації. А можна — згадати, що свого часу він зважився піти на дострокові вибори Президента, і, програвши Леонідові Кучмі, визнав поразку й цивілізовано передав йому владу. До речі, чи не вперше на пострадянському просторі. (Можна, звісно, пригадати прізвисько "хитрий лис", асоціацію з висловом "пройти між крапельками", що приліпилась до Кравчука, та його філософське "маємо те, що маємо" — але чи не завдяки саме цьому одвічному українському прагматизмові становлення незалежної України пройшло без крові та конфліктів?)
А політичні симпатії... Знаючи хоч трохи мінливість української політики та умовність всього того, що написано на партійних прапорах, — хто ризикне дорікнути Кравчукові у міграціях між політичними таборами? Та й чи варто це робити, якщо він усе одно — вже в історії?! Перший Президент, як і перше кохання, — не забувається.
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
село Житин, Президент України, Топ 20: творці Незалежності, Леонід Кравчук
Відомий український поет і прозаїк опублікував потужний вірш
![](/images/articles/2/small/1671738078.jpg)
Поет, прозаїк та журналіст Василь Зима поділився з читачами своїм новим твором.
переглядів: 180
Молитва до Богородиці під час війни
![](/images/articles/2/small/1584544043.jpg)
У тяжкі часи якнайкраще допомагає щира молитва до Бога, який обов'язково почує і допоможе. Також можна звернути свої молитви до Пресвятої Богородиці.
переглядів: 156
Як зрозуміти, що дитина бреше
![](/images/articles/2/small/1739724123.jpg)
Усі діти час від часу фантазують або намагаються видати бажане за дійсне. Втім, як відрізнити безневинні вигадки від свідомого обману?
переглядів: 346
Спершу розбудовував Україну, а тепер захищає
![](/images/articles/2/small/1739723125.jpg)
Мешканець Рівненщини будував котеджі, створював затишок для людей. Зараз розбудовує щит для країни, що тримається на мужності таких, як він. Рівнянин Михайло на позивний "Борода" - уже рік служить в 60 Окремому Батальйоні Сил ТрО - «Поліські Вовки» 104 бригада тероборони ЗСУ Рівненщина.
переглядів: 216
Захисник з Рівненщини розповів, як збив ворожий літак
![](/images/articles/2/small/1739028693.jpg)
Військовослужбовець ЗСУ родом із Дубенщини, 27-річний Павло на позивний «Шершень» – будівельник у минулому.
переглядів: 275