Ми у Facebook
02.01.2013, 09:40

За реєстрацію прав на майно рівнянам слід заплатити 119 гривень (РОЗ’ЯСНЕННЯ)

Після Нового року частину обов’язків з реєстрації прав на нерухоме майно виконуватиме не бюро технічої інвентаризації, як це відбувається зараз. Певний осяг цієї роботи ляже на нотаріусів.
Що саме з 1 січня буде входити у повноваження БТІ, а з чим необхідно буде звертатися до нотаріуса, OGO.ua розпитав у нотаріуса Володимира Кострикіна.

Продовження. Початок


— Як відбуватиметься доступ до інформації з Державного реєстру прав на нерухоме майно?


— Відповідно до внесених змін нотаріус надає інформацію з реєстру у формі витягу з нього. Витяг з реєстру на підставі заяви зможуть отримати:

- власник нерухомого майна;

- особа, яка має речове право на чуже нерухоме майно;

- спадкоємець (правонаступник для юридичної особи), або уповноважені ними особи.


Рівненське БТІ втратить свої повноваження


У разі надання інформації про державну реєстрацію права оренди (суборенди) земельної ділянки зазначається цільове призначення такої земельної ділянки. На даний час введено в дію нові норми, які регулюють питання взаємодії органів державної реєстрації прав та державних виконавців у сфері державної реєстрації прав та надають державному виконавцю право користуватися реєстром під час примусового виконання рішень. Порядок доступу державних виконавців до реєстру встановить Міністерство юстиції.

Право на нерухомість рівняни посвідчуватимуть у нотаріуса (РОЗ'ЯСНЕННЯ)

— Якщо говорити про ціну питання, то чи у зв'язку з цим не підвищуватиметься плата за нотаріальні послуги?

— Законом запроваджено державне мито за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно. При цьому встановлено такі ставки державного мита: за проведення державної реєстрації права власності на нерухоме майно - 7 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, іншого речового права на нерухоме майно, обтяження права на нерухоме майно - 3 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Державне мито, яке справляється за перелічені дії, зараховуватиметься до Державного бюджету України. А на рахунок вартості безпосередньо нотаріальних послуг, то не думаю, що з 1 січня наступного року у зв'язку з новими повноваженнями сильно зміниться цінова політика у сфері здійснення нотаріальної діяльності. Адже зараз, якщо говорити про посвідчення будь-якої операції, то в цьому питанні кожен нотаріус керується певним алгоритмом дій, який чітко прописаний в Порядку вчинення нотаріальних дій, затвердженому відповідним наказом Міністерства юстиції України. Від кількості і складності здійснюваних нотаріусом дій і залежить вартість його послуг, і ця так звана тарифна сітка досить прозора. Отже, робота нотаріусів з ще одним реєстром на вартості їх послуг кардинальним чином не відіб'ється.


Рівняни зможуть продавати житло без витягу з реєстру (РОЗ'ЯСНЕННЯ)


— А відповідальність нотаріусів? Чи буде вона посилюватися у зв'язку з виконанням ними нових функцій?

— Нотаріуси несуть повну матеріальну відповідальність за шкоду, яка своїми діями вони можуть заподіяти. І для громадян, юридичних осіб законодавством передбачена ця державна гарантія якості послуги з реєстрації, при цьому відповідальність за реєстрацію речових прав на нерухомість лягає не на державного службовця, а значить, автоматично і не на державний бюджет,а на плечі нотаріусів. Інша справа, що у зв'язку з цим мінімальний об'єм страхування відповідальності нотаріусів був збільшений у декілька разів: до однієї тисячі мінімальних зарплат (більше 1,1 мільйонів гривень). І зараз цим питанням нотаріуси сильно стурбовані.

Рівнянам зареєструють права на майно за 14 днів (РОЗ’ЯСНЕННЯ)

Можливо, з точки зору законодавця такі норми повинні дисциплінувати нотаріусів, проте на практиці їх виконати буде дуже складно. Отже, нотаріус може в добровільному порядку припинити свою професійну діяльність і таким чином уникнути відповідальності. Правда, на мою думку нотаріуси не удаватимуться до цього, оскільки вони, напевно, з числа всіх осіб, які здійснюють свою професійну діяльність у сфері надання публічних послуг, є одними з найбільш законослухняних. І краще підтвердження тому — постійні звернення і довіра громадян!


нотаріальна контора Кострикіна Володимира Івановича
по вулиці Пересопницький, 3 (біля пам’ятника Симона Петлюри), у місті Рівному,
щодня з 9-30 до 18-30, крім суботи та неділі
або за т.620434, 635704, (067)5052798,
пошта kostrykin@exprofesso.com.ua





На правах реклами