У Рівному борці за чистоту української мови взялись за газети
- Цьогоріч основну частину роботи в рамках мовного моніторингу виконують студенти гуманітарного факультету Острозької академії, - розповідає керівник проекту, викладач кафедри журналістики та літературознавства НаУ "Острозька академія" Вікторія Назарук. - Вони аналізують провідні видання Рівненщини на предмет дотримання норм літературної української мови. Адже метою нашого моніторингу є саме виявлення найтиповіших мовних відхилень у ЗМІ Рівненської області.
До участі у проекті запрошують усіх бажаючих — не лише студентів вищих навчальних закладів Рівненщини, а й школярів, громадських активістів, усіх небайдужих до розвитку української мови. Учасників моніторингу, які зберуть та узагальнять найбільше зразків мовних відхилень, відзначать призами. Відбудеться це на підсумковій прес-конференції 21 лютого, з нагоди Міжнародного дня рідної мови.
На Рівненщині молодь зібрала 360 слів на межі непристойності
- Про необхідність захисту української мови останнім часом говорять чимало, особливо після ухвалення сумнозвісного закону Ківалова-Колесниченка, - зазначає Вікторія Назарук. - Ми ж вирішили підійти до мовної проблематики з дещо іншого боку, більш, так би мовити, фахового. Річ у тім, що для інформаційного простору власне Рівненщини, який є переважно україномовним, проблема витіснення державної мови російською є не настільки актуальною, як для столиці, східних або південних регіонів України. Але для нас актуальним є інший ракурс мовного питання: як саме ми говоримо і пишемо українською? Наскільки дотримуємось норм літературної мови, чи не зловживаємо суржиком, не засмічуємо нашу українську непотрібними запозиченнями або ж відвертими мовними помилками? Оскільки засоби масової інформації покликані виступати своєрідним взірцем мовлення, ми й вирішили зосередити увагу саме на них. Для студентів це буде хорошою мовною практикою, а для всіх, хто буде причетний до моніторингу, - приводом замислитись, зробити певні висновки на майбутнє, аби наша українська мова ставала чистішою, досконалішою, такою, якою прагнуть її бачити усі, кому небайдуже рідне слово.
Яких мовних помилок найчастіше припускаються політики та посадові особи Рівненщини?
Вас зацікавила участь у мовному моніторингу? Тоді звертайтесь за детальнішою інформацією на кафедру журналістики та літературознавства Національного університету «Острозька академія», 35800, м.Острог, вул. Семінарська, 2, тел./факс.: +38 (03654) 2-29-49 (внутрішній 121), або (096) 800 61 30.
Професор Іван Хом'як: Доля української мови залежить від кожного з нас
українська мова, рівненські студенти, сленг, найкрасномовніші посадовці Рівненщини, мовний закон, мовний моніторинг
Запрошення донорам: долучайтеся до здачі крові 1 лютого
Рівненський обласний центр служби крові запрошує всіх небайдужих жителів міста стати донорами та допомогти рятувати життя.
переглядів: 157
2 лютого – Стрітення Господнє: що символізує це свято
Стрітення символізує початок кінця холодної зими і є останнім великим християнським святом перед Великоднім постом.
переглядів: 457
Реформа МСЕКів: до чого готуватися мешканцям Рівненщини?
Минулий, 2024-й, завершувався перемінами у медичній сфері, адже в Україні серйозно взялися за медико-соціальні експертні комісії, які встановлювали групу інвалідності. Тепер в Україні має бути усе інакше – представники державної системи анонсують усе нові і нові зміни.
переглядів: 176
Тариф на електроенергію, пенсії та військовий облік: що зміниться в лютому 2025
З 1 лютого 2025 року в Україні набирає чинності низка змін у фінансовій, соціальній, військовій та економічній сферах. Громадян очікують нові правила банківських переказів, зміни у штрафах для військовозобов’язаних, оновлення тарифів на електроенергію, новий податок на авто та коригування пенсійних виплат.
переглядів: 191
Як написати якісну наукову статтю: рекомендації фахівців
31 січня у онлайн режимі Науково-дослідним інститутом публічного права організовано та проведено міжнародний науково-практичний семінар: «Підготовка наукових публікацій здобувачами освітньо-наукового рівня (доктор філософії): актуальні питання сьогодення.
переглядів: 193