Нащадки засновника російської педагогіки мешкають на Рівненщині
Хоча Костянтина Ушинського називають видатним російським педагогом, сам він вважав себе українцем, глибоко шанував українську мову. Ось як писав про це сам славетний педагог: «Ні, я українець: рід наш старовинний, малоросійський, дворянський. Всі родичі, діди, дядьки і батьки були українцями, народилися й поховані в українській землі».
«Наша мова… мелодична, співуча мова.., на якій існує така народна література, якою ще недавно співав Шевченко, виганяється зі школи, мовби якась чужа! А який невичерпний матеріал народна поезія дає для розвитку найблагородніших і найніжніших почуттів у серці молодого покоління», — звертався Костянтин Ушинський до освітян. І наголошував: «Мова — найважливіший, найбагатший і найміцніший зв’язок, що зв’язує віджилі, живущі і майбутні покоління народу в одне велике, історичне живе ціле… Коли зникає мова народна в устах народу, до того часу живий і народ… Відберіть у народу все — і він усе може повернути; але відберіть мову — і він ніколи більше вже не створить її; нову батьківщину навіть може створити народ, але мови — ніколи; вимерла мова в устах народу — вимер і народ».
ТОП-20 видатних рівнян усіх часів
Нам, рівнянам, цікаво знати, що на Рівненщині, в с.Рясники Гощанського району, похована невістка видатного педагога Марія Миколаївна Ушинська (1859 - 1903). Син Ушинського Костянтин Костянтинович з дружиною мешкав у Рясниках наприкінці ХІХ - на початку ХХ століття. Їхній маєток досьогодні не зберігся, але місцеві жителі розповідають, що на місці, де він розташовувався, часом досі виорюють уламки цегли...
Сім чудес Рівненщини
Чоловік Марії Ушинської, переживши дружину на півтора десятиліття, загинув 1918 року в часи післяжовтневих заворушень та громадянської війни, а онучка видатного педагога Маріамна Костянтинівна Ушинська 1935 року народила сина Дмитра, який доводиться Костянтину Ушинському правнуком. 1941 року сім'я виїхала за кордон. Там Дмитро Поспеловський (так звати правнука Ушинського) став доктором наук, професором, відомим як фахівець з історії православної церкви. Після розпаду СРСР приїжджає з лекціями до духовних навчальних закладів Росії та Білорусі. Кілька років тому Дмитро Володимирович Поспеловський, якому нині 78 років, відвідував і могили предків на Рівненщині, які досі доглядають далекі родичі нашадків видатного українського та російського педагога...
Літературні ювілеї Рівненщини-2013
![](/images/bnr/happy-650-90.jpg)
Рясники, Гощанський район, педагогіка, педагоги, Костянтин Ушинський
Театр у Рівному повідомив про зміни у афіші
![](/images/articles/2/small/1729257685.jpg)
У Рівненському обласному академічному музично-драматичному театрі повідомляють, що завтра, 14 лютого, будуть зміни в афіші.
переглядів: 58
Освіта без бар'єрів: на Рівненщині понад 3 тисячі дітей охоплені інклюзивним навчанням
![](/images/articles/2/small/1711567571.jpg)
На Рівненщині триває розвиток інклюзивної освіти – нині майже 3,3 тисячі дітей з особливими освітніми потребами здобувають знання у закладах дошкільної та загальної середньої освіти.
переглядів: 71
Коли почнеться Великий піст у 2025 році
![](/images/articles/2/small/1710781339.jpg)
Великий піст - один із важливих постів для православних християн, адже він передує Великодню.
переглядів: 824
Юні рівненські футболісти ФА «Лідер» здобули золото на Shakhtar Winter Cup
![](/images/articles/2/small/1739453542.jpg)
Футболісти ФА «Лідер» 2015 року народження вдруге поспіль стали чемпіонами зимового турніру Shakhtar Winter Cup, який відбувся 7-9 лютого в місті Хмельницький.
переглядів: 102
Графік виїздів мобільних медичних бригад на Рівненщині
![](/images/articles/2/small/1739441526.jpg)
У лютому мобільна акушерсько-гінекологічна бригада перинатального центру продовжує виїзди в населені пункти Рівненщини, надаючи жінкам необхідну медичну допомогу.
переглядів: 124