Як призначається пенсія у зв’язку з втратою годувальника
Ольга, Рівне
— Звичайно ви можете розраховувати на призначення такої пенсії. Втім, варто врахувати, що на всіх членів сім’ї, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, призначається одна спільна пенсія.
І вона призначається непрацездатним членам сім’ї померлого годувальника, які були на його утриманні за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по інвалідності. При цьому дітям пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.
Згідно зі статтею 36 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, непрацездатними членами сім’ї є:
- чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є інвалідами або досягли пенсійного віку, передбаченого в статті 26 цього ж Закону;
- діти (утому числі діти, які народилися до сплину 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали інвалідами до досягнення 18 років;
- чоловік (дружина), а в разі їх відсутності – один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо він (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.
До членів сім’ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, якщо вони:
– були на повному утриманні померлого годувальника;
– одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Члени сім’ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв’язку з втратою годувальника.
Усиновлені діти мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми.
Пасинок і падчерка мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника нарівні з рідними дітьми, якщо вони не одержували аліментів від батьків.
Неповнолітні діти, які мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника, зберігають це право і в разі їх усиновлення.
Положення цього Закону, що стосуються сім’ї померлого, відповідно поширюються і на сім’ю особи, визнаної безвісно відсутньою або оголошеною померлою у встановленому законом порядку.
Відповідно до ст. 37 зазначеного Закону пенсія по втраті годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім’ї – 50 % пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім’ї – 100 % пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками. Дітям-сиротам пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається, виходячи з розміру пенсії за віком кожного з батьків.
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.
Пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається на весь період, протягом якого член сім’ї померлого годувальника вважається непрацездатним згідно із частиною другою статті 36 цього Закону, а члени сім’ї, які досягли пенсійного віку – довічно.
Діти, які навчаються за денною формою навчання в загальноосвітніх навчальних закладах системи загальної середньої освіти, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, мають право на пенсію в разі втрати годувальника до закінчення навчальних закладів, але не довше як до досягнення 23 років та діти сироти – до досягнення ними 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.
На вимогу члена сім’ї із загальної суми пенсії виділяється його частка, яка виплачується окремо.
Виділення частки пенсії провадиться з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому надійшла заява про виділення частки пенсії.
"Рівненська газета" № 12 від 21 березня 2013 року
Декларування доходів 2025: коли подавати декларацію, щоб уникнути штрафів?
В Україні триває кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом минулого року. Вона стартувала 1 січня 2025 року.
переглядів: 438
Ворог здійснив атаку на обʼєкти газової інфраструктури України
РФ завдала комбінованого удару ракетами різних типів повітряного, наземного та морського базування по об’єктах газодобувної промисловості на Полтавщині.
переглядів: 112
Знову відключатимуть світло: для кого запровадять графіки
Запроваджені обмеження діють [b]від 6 ранку до 9 вечора, [/b]але не передбачають відключення світла для населення.
переглядів: 189
На Рівненщині з 15 лютого заборонено вилов щуки
З 15 лютого на території Рівненської області починає діяти нерестова заборона на вилов щуки. Вона триватиме до 31 березня, повідомляє Рівненський рибоохоронний патруль.
переглядів: 292
Як рівнянам відрізнити грип від застуди: практичні поради
На Рівненщині зростає захворюваність на грип та ГРЗ. Медики фіксують велику кількість хворих, а навчальні заклади навіть переходять на дистанційне навчання. Як грип, так і звичайна застуда є інфекціями дихальних шляхів, викликаними вірусами. То як їх відрізнити?
переглядів: 315