Рівняни у Табачника відстоювали християнську етику
Учасники круглого столу – педагоги, члени Громадської ради, представники різних християнських конфесій. До обговорення долучилися і представники Рівненщини - наукові співробітники лабораторії християнської етики, християнської психології та християнської психології Національного університету «Острозька академія».
Названо духовну столицю України
«Хрещення Русі відбулося 1025 років тому, але ця подія має стати реальністю сьогодення. Це якнайкраще виражається у підтримці предметів духовно-морального спрямування, прищеплення духовності у вивченні інших наук та допомозі у проведенні виховних заходів. Зізнаюсь: мене спочатку брали сумніви — що здатен змінити один урок основ християнської етики на тиждень? Але коли ми почали аналізувати дані досліджень, відгуки учнів і педагогів - виявилось, що насправді відбувається величезний виховний вплив на дітей! Бог творить чудеса, бо ми дозволили йому працювати у дитячих душах. І працює він не лише впродовж одного уроку, а цілий тиждень, просто на цьому уроці вплив Бога на дитячі душі підтримується, підігрівається. Іншого пояснення в мене немає... У школах трапляється, що, приміром, 1-а клас вивчав основи християнської етики, а 1-б — ні. І коли вчителі приймають цих дітей після закінчення початкової ланки, то зізнаються: два паралельні класи відрізняються як небо і земля. Це виражається передусім у взаєминах школярів із ровесниками, батьками, вчителями... Проте, ми стикаємось тут із іншою проблемою: діти, які вивчають християнську етику, які є моральними, зазнають критики інших учнів. Їм кажуть: “Як, ти не п'єш, не куриш, ти цнотлива у 16 років?.. Не потрібно виділятись, будь як усі!..” Моральній особистості важко жити у суспільстві, де аморальність є нормою. Вихід, як на мене, у тому, щоб предмети духовно-морального спрямування викладали не факультативно, а в усіх школах», - стверджує керівник лабораторії – декан гуманітарного факультету НаУ "Острозька академія", доктор педагогічних наук, професор Василь Жуковський.
Якою буде «Християнська етика» на Рівненщині?
А голова Громадської ради з питань співпраці з церквами і релігійними організаціями про Міністерстві освіти і науки України Володимир Марущенко наголосив на тому, що зараз надзвичайно важливо об’єднувати зусилля задля залишення в навчальній програмі предметів духовно-морального спрямування та підвищення їх ролі. Для цього потрібно створити громадську організацію вчителів предметів духовно-морального спрямування та спільними зусиллями налагоджувати співпрацю з органами місцевого самоврядування і Міністерством освіти та науки України.
На Рівненщині вчителів християнської етики навчають через інтернет
Подібні заходи зазвичай не мають миттєвих наслідків, але вони потрібні для постійної підтримки міжгалузевої комунікації, без якої важко вирішувати проблеми гуманітарної сфери. Адже чимало питань тут перебувають саме на стику сфер компетенції різних державних та суспільних інститутів - влади, школи, церкви, сім'ї. І результативність вирішення цих питань значною мірою залежить від постійного об'єднання зусиль усіх причетних до питань духовно-морального виховання. А духовність, переконана, завжди була і залишається запорукою розвитку держави, натомість бездуховність – ознакою її загибелі. Всі предмети можна недовчити, забути, але моральні цінності, що закладаються під час вивчення предметів духовно-морального спрямування, є основою життя кожної людини. Без математичних формул людина може прожити, а без Бога усе її життя втрачає сенс.
10 духовних святинь Рівненщини
Як зацікавити уроками християнської етики: блоги OGO.ua

Міністерство освіти, основи християнської етики, духовно-моральне виховання, круглий стіл, духовність
Княжна Гальшка Острозька і Василь Червоній: 20 видатних рівнян

Історія завжди мала особливе значення і потужний вплив на життя українського народу. Саме тому так важливо пам'ятати тих, то цю історію творив. І залишив у ній свій вагомий слід.
переглядів: 283
Вступ-2025 на Рівненщині: державне замовлення, регіональні пріоритети та чому варто обирати свідомо

Із 1 липня в Україні офіційно стартувала вступна кампанія до закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти. Про актуальні правила, важливі акценти та виклики освітнього вибору розповів директор департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.
переглядів: 461
Як нині перетнути кордон із Румунією, Польщею та що варто знати перед поїздкою

Попри літній пік поїздок і відпусток, перетин кордону з Румунією виявився напрочуд спокійним. Наша кореспондентка, яка нещодавно повернулася з поїздки, розповідає: шлях через пункт пропуску зайняв близько трьох годин — у нинішніх реаліях це майже рекорд.
переглядів: 507
На Рівненщині судитимуть чоловіка за умисне вбивство

54-річного мешканця Вараського району судитимуть за підозрою в умисному вбивстві. Обвинувальний акт у цій справі вже скеровано до суду Зарічненським відділом Вараської окружної прокуратури.
переглядів: 328
Безвісти зниклого 66-річного рівнянина знайшли мертвим у покинутому колодязі

66-річного Віктора Шкоропада, якого кілька днів розшукували поліцейські та родина, на жаль, виявили мертвим. Тіло чоловіка знайшли 8 липня у покинутому колодязі поблизу села Ясининичі Рівненського району.
переглядів: 709