На Рівненщині завершилась Всеукраїнська літня школа журналістики
Двадцять одна дівчина і один хлопець, які представляли майже всі області України, отримали теоретичні знання та практичні навички з основ роботи журналіста від викладачів Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем'янчука, який здійснював науковий супровід проекту, та від журналістів-практиків Рівного.
- Свого часу ми ввели журналістику в структуру наукових відділень Малої академії наук зважаючи на те, що МАН займається напрямками, які є стратегічно важливим для держави, - каже директор Національного центру "Мала академія наук України" Оксен Лісовий, який спеціально завітав на закриття школи. - Від журналіста сьогодні залежить дуже багато, надто багато. І якщо сьогоднішні учасники школи оберуть професію журналіста - вони відповідатимуть за те, що відбуватиметься в країні набагато більше, ніж представники багатьох інших професій.

- Всеукраїнську літню школу журналістики ми вперше провели на Рівненщині в 2010 році, - розповідає директор Рівненської Малої академії наук учнівської молоді Олександр Андреєв. - Згодом організували її і в 2011 році. А торік взяли паузу, щоб зосередити сили на іншому новому для нас проекті - проведенні літніх профільних зборів для юних науковців на обласному рівні. А цьогоріч нам вдалося "потягнути" і проведення відразу трьох обласних літніх профільних зборів, і організацію нової Всеукраїнської літньої школи журналістики. На наступний рік, сподіваюсь, за підтримки Національного центру "Мала академія наук" ми знову "заберемо" Всеукраїнську літню школу журналістики до себе на Рівненщину.

Юні журналісти з усієї України - на Рівненщині
- Щороку МАН проводить близько двох десятків всеукраїнських та міжнародних літніх шкіл, а на обласному рівні в Україні торік відбулось ще 63 літніх школи, - веде далі Оксен Лісовий. - Три роки тому не всі підтримували цей наш задум, казали, що нам буде дуже важко... А насправді це виявилось загалом легко: просто зібрати разом найкращих - і дітей, і педагогів, - та підтримати їх. Учасникам Всеукраїнської літньої школи журналістики на Рівненщині неабияк пощастило ще й тому, що керівником школи є унікальний педагог Олександр Мазур - він не лише швидко запам'ятовує імена та особливості характеру всіх своїх учнів, а й надалі підтримує з ними контакт, зокрема, в соціальних мережах.
Для юних науковців Рівненщини проведуть три літні школи

Олександр Мазур, керівник школи і заступник директора Рівненської малої академії наук, хвилювався разом із своїми випускниками - на закритті школи вони спільно переглянули пам'ятні фотокадри про дванадцять днів навчання та екскурсій, а випускники Всеукраїнської літньої школи журналістики вже за традицією виконали під гітару пісню "Скрябіна" "Старі фотографії". Прощалися довго і з небажанням - зате спільним для випускників стало захоплення побаченим і почутим на Рівненщині та прагнення і далі підкорювати вершини журналістськох професії, яка стала їм ще ближчою і ріднішою за час перебування у літній школі. А своєрідним підсумком проекту став спеціальний номер науково-пізнавального та літературно-мистецького щоквартальника "Академія", який видає Рівненська МАН. Сюди увійшли представлення та творчі доробки учасників. Організатори пообіцяли і надалі підтримувати зв'язок з обдарованими учнями, аби вони з їхньою допомогою справді знайшли себе у журналістиці.


БІЛЬШЕ ФОТО

Оксен Лісовий, Олександр Мазур, Олександр Андрєєв, юні журналісти, літня школа журналістики Малої академії наук, Мала академія наук
Марині Шило з Рівненщини присвоєно звання "Мати-героїня"

Марина Шило, мешканка села Велика Омеляна Рівненського району, удостоєна високого звання "Мати-героїня". Почесну нагороду багатодітній матері вручив начальник Рівненської районної військової адміністрації Юрій Колос відповідно до Указу Президента України.
переглядів: 297
Антипасха, Фомина неділя та Проводи: що відзначаємо 27 квітня

27 квітня 2025 року для православних вірян, які живуть за новим церковним календарем, особливий день. Сьогодні відзначають преподобного Стефана, ігумена Києво-Печерського, та вшановують чудотворну Львівську ікону Божої Матері "Одигітрія".
переглядів: 956
Провідна неділя: як правильно поминати померлих [ТЕКСТИ МОЛИТОВ]

Наступну після Великодня неділю називають Провідною. Проводи — це урочисті поминки, Великдень для померлих. У Завчасно підготуймося до цієї важливої події в духовному житті людини.
переглядів: 54888
Пожертвував власними ногами, щоб врятувати 32 душі

Андрій Соломін – військовий, який пожертвував власними ногами, щоб урятувати 32 бійців. Історія сили, витривалості та неймовірного патріотизму...
переглядів: 793
На Рівненщині вчителі розмалювали зупинку

Напередодні Великодня село Майків отримало ще одну яскраву локацію — оновлену зупинку громадського транспорту, яка відтепер стала не лише функціональною, а й справді атмосферною.
переглядів: 755