18.08.2013, 16:50

Помер один із найвідоміших медиків Рівненщини

Прощання відбудеться в актовому залі Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Віктора Поліщука у вівторок, 20 серпня, об 11 годині.
17 серпня у Рівненській обласній клінічній лікарні на 75 році життя помер Заслужений лікар України, колишній начальник управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації Анатолій Йосипович Щербатий.

"Перестало битися серце блискучого організатора, талановитого лікаря, відданого справі професіонала, справжнього патріота України, - зазначається у некролозі, який отримала редакція OGO.ua. - Не стало видатної Людини, Керівника, Організатора, Вчителя, Друга — Щербатого Анатолія Йосиповича, "великого будівничого" закладів охорони здоров’я. Прощаємось із великим українцем, який уособлює цілий період формування, створення і розбудови системи охорони здоров’я Рівненщини. Все своє свідоме життя Анатолій Йосипович присвятив улюбленій справі, відстоював високі стандарти, брав кращий зарубіжний досвід і втілював традиції, переоснащував матеріальну базу та укріпляв кадри, не занижаючи критеріїв. Завдяки його мудрості, наполегливості й організаторському таланту були збудовані, переоснащені медичні заклади області і Рівного - без нього були б неможливими чимало важливих для здоров’я рівнян проектів. Мудрий керівник, організатор, працелюбний, щирий у стосунках з людьми, Анатолій Йосипович був людиною напрочуд енергійною, спрямованою в майбутнє, відрізнявся цілеспрямованістю, рішучістю і творчим підходом до будь-якої справи. За роки керівництва А.Й.Щербатий виховав і об’єднав великий відповідальний та досвідчений колектив однодумців, у якого користувався беззаперечною повагою. Він умів терпіти біль, боротись до останнього промінчика надії і перемагати, жив гідно, по совісті з людьми і для людей. Нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, орденом "Знак Пошани", "Заслужений лікар України". Він виховав сина, має трьох онуків. Щире співчуття, глибока скорбота дружині Анатолія Йосиповича Валентині Григорівні та його родині - сину Анатолію, внукам та рідним.

З ним відходить у вічність ціла епоха. Епоха світлих, вродливих, високих у своєму геройстві Людей…

Хай упокоїться душа на небесах!

Вічна пам’ять!"


Анатолій Щербатий очолював управління охорони здоров'я Рівненської облдержадміністрації до 1997 року. Тоді його змінив на посаді Віктор Поліщук, який до того працював головним лікарем обласного клінічного лікувально-діагностичного центру. Восени 1998-го Віктор Поліщук загинув у автокатастрофі. Анатолію Щербатому судилось на півтора десятки років пережити свого наступника на посаді очільника медицини Рівненщини. Після закінчення роботи на державній службі Анатолій Щербатий працював генеральним директором ТОВ "Укрфарм", яке займається роздрібною торгівлею фармацевтичними товарами.

Колеги Анатолій Щербатого, говорячи про його життєвий і професійний шлях, пригадують, зокрема, що у 80-ті роки, очолюючи медицину Рівненщини, Анатолій Йосипович зробив усе можливе, щоб у Рівному була збудована дитяча обласна лікарня. «Знаєте, чому заклад був розрахований на 405 ліжок, а не 400 чи 300? - ділився він згодом із працівниками лікарні. - У час створення лікарні була таблиця, за якою від кількості ліжок набирали персонал. Відтак ми спеціально зробили, щоб колективу було на 50 працівників більше...». До речі, створюючи обласну дитячу лікарню, обласне управління охорони здоров’я навіть змагалось з колегами з Полтавщини. Там на той час уже була дитяча лікарня обласного рівня, але полтавчани проектували нову, тому й змагалися, хто швидше підготує, до прикладу, проектно-кошторисну документацію, розповідає "Медичний вісник". А те, що обласна дитяча лікарня створена на рельєфі, який на той час не зовсім підходив для будівництва такого закладу, теж має свої причини. Оскільки іншої території поряд з обласною клінічною лікарнею не було, довелось розрівнювати схили. «Тоді ми витратили лише на це близько 150 тисяч рублів, - говорить Анатолій Щербатий, - а це на той час були дуже великі гроші»...

Редакція OGO.ua приєднується до співчуттів рідним і близьким Анатолія Щербатого.