На Рівненщині готуються до нового сезону оформлення субсидій [+ПОРАДИ]
Для призначення субсидії громадянин заповнює заяву та декларацію про доходи та майновий стан і подає до органу праці та соціального захисту населення разом з довідками про доходи кожної особи, зареєстрованої в житловому приміщенні, за останні шість місяців перед місяцем звернення (пенсіонерам, які отримують пенсію в управлінні Пенсійного фонду м.Рівне подавати довідки про доходи не потрібно).
Субсидія призначається з місяця звернення на шість місяців або на опалювальний період.
У разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.
Якщо у складі зареєстрованих та таких, що проживають у житловому приміщенні, осіб є діти, інваліди I або II групи і середньомісячний сукупний дохід на одного зареєстрованого у житлі громадянина не перевищує прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць та якщо у житловому приміщенні зареєстровані та проживають тільки непрацездатні громадяни (пенсіонери та неповнолітні діти), розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норми становить 10% середньомісячного сукупного доходу.
В інших випадках розмір плати за житлово-комунальні послуги становить 15% середньомісячного сукупного доходу.
Норма володіння та користування житла становить 21 кв.м на власника (наймача) і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні (будинку) та додатково 10,5 кв.м на всіх зареєстрованих, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі – на загальну площу незалежну від розміру квартири. Якщо уповноважений власник (наймач) перебуває в шлюбі, проживає окремо від чоловіка (дружини) сам або з неповнолітніми дітьми, субсидія призначається лише на норму володіння житла без врахування додаткових 10,5 кв.м на сім’ю.
Із нового року рівнянам буде простіше отримати субсидії
Субсидія не призначається, якщо:
* у житловому приміщенні зареєстровані працездатні громадяни працездатного віку, які не працювали, не навчались за денною формою та не були зареєстровані в службі зайнятості протягом трьох місяців, що передують місяцю звернення за призначенням субсидії (крім громадян, які доглядають за дітьми до досягнення трирічного віку; які доглядають за дітьми згідно висновку ЛКК, але не більш, як до досягнення шестирічного віку; які мають трьох і більше дітей до 16 років; які доглядають за інвалідами 1 групи або дітьми-інвалідами до 18 років, або інвалідам 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, або особами, які досягли 80-річного віку; а також фізичних осіб, які надають соціальні послуги)
* уповноважений власник (співвласник) або будь-яка особа, що зареєстрована разом з ним, здає за договором у найм або в оренду житлове приміщення
* уповноважений власник (співвласник) та особи, які зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні мають у своєму володінні (користуванні) або у володінні (користуванні) дружини (чоловіка, неповнолітніх дітей) у сукупності більше ніж одне житлове приміщення, загальна площа яких у сумі перевищує встановленні норми володіння чи користування загальною площею житла.
* уповноважений власник (співвласник) житла, наймач житла, власник житлового приміщення, якому відкрито особовий рахунок, та особи, зареєстровані разом з ним у житловому приміщенні (будинку), мають у своєму володінні чм володінні дружини (чоловіків, неповнолітніх дітей) два або більше транспортних засобів (механізмів), що підлягають державній реєстрації та обліку в Державтоінспекції. При цьому не враховуються транспортні засоби, одержані чи придбані на пільгових умовах через органи праці та соціального захисту населення, а також транспортні засоби вітчизняного виробництва, які перебувають в експлуатації протягом більш як 10 років з дати випуску, та інші транспортні засоби, що перебувають в експлуатації протягом більш як 15 років з дати випуску.
- будь-хто із зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснив купівлю земельної ділянки, квартири(будинку), транспортного засобу, будівельних матеріалів, інших товарів довгострокового вжитку тощо або оплатив послуги з навчання, будівництва, ремонту квартири (будинку) або транспортного засобу, телефонного (в тому числі мобільного) зв»язку тощо, крім житлово-комунальних послуг та медичних послуг, на суму, яка на час звернення перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для зазначених осіб.
- під час вибіркового обстеження матеріально-побутових умов сім’ї державним соціальним інспектором з’ясовано, що будь-хто із складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб має додаткові джерела для існування, не зазначені у декларації про доходи та майновий стан (здає у найм (оренду) житлове приміщення (будинок) або його частину; працює без оформлення трудових відносин; отримує дохід від інших видів діяльності зазначених у декларації).
У випадках придбання житлового приміщення (будинку) субсидія призначається не раніше ніж через рік з місяця придбання.
Для зручності громадян прийом документів проводиться у філіях управління праці, які знаходяться на територіі ЖКП:
ЖКП “Західне” вул. Вербова, 20, тел. 5-00-78
ЖКП “Галицьке” вул. Відінська, 40-а, тел. 64-33-44
ЖКП “Покровське” вул. Гребінки, 8-а, тел. 22-57-25
ЖКП “Промислове” вул. Будівельників, 1, тел. 24-15-88
ЖКП “Сонячне” вул. Вербова, 20, тел. 5-53-95
ЖКП “Перспективне” вул. Будівельників, 1, тел. 24-32-65
Про це OGO.ua повідомили в Управлінні праці і соціального захисту Рівненського міськвиконкому.
Куди рівнянам подіти ялинки після свят: рекомендації міської влади
Після завершення різдвяно-новорічних свят мешканці Рівного почнуть прибирати ялинки зі своїх осель. Для зручності рівнян та дотримання екологічних стандартів міська влада надала рекомендації щодо правильної утилізації святкових дерев.
переглядів: 110
Водохресний святвечір 2025: що поставити на стіл та як святкувати
5 січня 2025 року українці відзначатимуть Водохресний святвечір — останній день перед великим святом Хрещення. Цього дня дотримуються суворого посту, відмовляючись від м'яса, молочних продуктів та яєць. Віруючі набирають водохресну воду, вважаючи її цілющою.
переглядів: 439
Голодна кутя на Святвечір: традиційний рецепт
Голодна кутя, або як ще називають Друга кутя чи Голодний Святвечір, проводиться напередодні Хрещення. Відзначають це свято 5 січня.
переглядів: 263
Віра в краще та нові рішення: астропрогноз на неділю
Дізнайтеся, що вам підготували зорі на 5 січня.
переглядів: 167
5 січня: свята, іменинники, заборони та прикмети
Сьогодні Міжнародний розвантажувальний день. Віряни вшановують пам'ять святих мучеників Теопемпта і Теони.
переглядів: 186