Рівненський громадський діяч Роман Коваль: "Поклик моєї душі - служіння Україні"
голову Рівненської обласної організації ОУН. Він переміг у редакційній номінації "Громадський діяч року".
- Упродовж понад двох десятиліть незалежності України націоналісти не були при владі, за окремими винятками трьох західних областей, - розмірковує вголос Роман Коваль. - Але націоналістична ідеологія, переконаний, насправді близька переважній більшості населення України. А відтак, вплив націоналістичних партій та громадських організацій буде зростати.
Роман Коваль народився на Тернопільщині, у великій українській патріотичній родині. 48 його родичів загинули за Україну під час та після Другої світової, перебуваючи в лавах українського повстанського руху, співпрацюючи з націоналістичним підпіллям. Частина рідні була виселена, частині вдалося виїхати за кордон, рятуючись від переслідувань радянської влади. Згодом Романові, на той час абітурієнтові Ленінградської військово-медичної академії, пригадають “неблагонадійних” родичів за кордоном, і він буде відрахований як “недостатньо свідомий елемент” радянської системи... Та, з іншого боку, ця обставина змусить молодого хлопця серйозно замислитись: а в чому ж була провина його рідних, які відстоювали право жити на рідній землі у власній державі, де, як писав Кобзар, “своя правда, і сила, і воля”?..
Зараз Роман Коваль працює над книгою про свою родину. Хоче, щоб вона була не публіцистичною, а художньою — автор прагне передусім дати зрозуміти молоді, що таке український повстанський рух і як повстанці боролись за національну ідею. Роман Коваль зізнається: спершу він просив написати таку книгу видатного письменника Василя Шкляра, з яким перебуває у давніх дружніх стосунках. Але він заперечив: мовляв, автором подібного твору має бути людина, яка живе в цьому краї, знає його особливості. Ось і викроює Роман Ярославович хвилини, вільні від медичної практики та громадсько-політичної діяльності, аби рядок за рядком переносити на папір спогади та роздуми про сміливих українців, які боролись і гинули за наше право жити у самостійній державі.
- Я іду за покликом своєї душі — це збереження пам'яті про українських героїв, вшанування безневинно вбитих, поширення патріотичного духу серед наших сучасників, - каже Роман Коваль. - За мого сприяння впродовж останніх років було перевидано кілька книг, які розповідають про репресії на Західній Україні після радянської окупації в 1939 році. Хочу, щоб люди, насамперед, молодь, мали чітке уявлення про ту величезну кількість злочинів, до якої причетний комуністичний режим в Україні. Зокрема, у нас, на Західній Україні, впродовж 1939-1941 років у тюрмах було знищено більше 10 тисяч українських патріотів. Про це потрібно пам'ятати, аби подібне ніколи не повторилося на нашій землі.
Нині Роман Коваль постійно буває на столичному Євромайдані, разом із побратимами відстоюючи право українців на гідне життя. Як лікар, несе чергування у Будинку профспілок. Як громадсько-політичного діяча, його запрошують до виступу і на Євромайдані Тернополя, який за активністю не порівняти з рівненським.
- Тішить, що нинішні події спонукало зацікавитись політикою багато кого з молоді, - аналізує Роман Коваль. - Бачимо потужний підйом національної свідомості українців. Переконаний: зерна, що сіються нині, дадуть добрий врожай. Майдан уже змінив свідомість значної частини людей. На зміну страху, апатії та рабській покорі приходить національна гідність, усвідомлення себе частиною великої нації, спадкоємцем слави українських героїв. Не обов'язково кожному патріоту робити якісь радикальні речі, найважливіше — щоб кожен на своїй ділянці робив власний внесок у нашу спільну українську справу. Рано чи пізно ця робота буде оцінена людьми. І постане та Українська держава, за яку боролись і віддали життя мільйони українців.
- Нехай Новий 2014 рік принесе нам свободу в мріях, думках і наших справах, - звертається до читачів OGO.ua і всіх земляків Роман Коваль. - А Різдвяні свята скріплять духовно відроджену і пробуджену велику українську націю. Христос Народився!

націоналісти, Організація українських націоналістів, ОУН, Євромайдан, підсумки року, Роман Коваль
На Острожчини відкрили меморіальну дошку загиблому Герою

У Хорівському ліцеї відбулася зворушлива та водночас знакова подія — урочисте відкриття меморіальної дошки на честь випускника закладу, захисника України Максима Кольцова, який героїчно загинув, боронячи рідну землю.
переглядів: 102
Рівненські ветерани повернулися з Франківська з медалями

Ветерани з Рівного вкотре довели, що сила духу і цілеспрямованість не мають меж. Дві команди з Рівненщини — «Стронг Ветеран Рівне» та «Неможливого не буває» — гідно представили область на змаганнях «Звитяга Нескорених», що відбулися в Івано-Франківську.
переглядів: 213
Уже легендарні рівненські писанки готують до зустрічі із рівнянами

Яскраві та оригінальні великі писанки, які щороку красуються на вулицях Рівного, уже почали готувати до виходу в люди.
переглядів: 438
Вербна неділя: яке значення цього свята

Саме сьогодні вшановують євангельську подію, про яку провістив пророк Захарія за пів тисячоліття до Різдва Христового. «Не бійся, дочко Сионська! Ось Цар твій гряде, сидячи на молодому ослі» (Ін. 12:15)
переглядів: 358
Захисниця з Рівненщини прагне після війни шукати зниклих безвісті

Молодший сержант Анастасія Шевчук, позивний «Відьмочка», – начальниця їдальні 60 батальйону 104-ї окремої бригади. У мирному житті – перукарка-модельєрка, сьогодні – військовослужбовиця, що стоїть на передовій тилової підтримки наших захисників.
переглядів: 385