09.12.2014, 15:10

Рівненщина: "Надслучанську Швейцарію" може затопити

У Рівному відбулася прес-конференція, присвячена проблемі будівництва малої гідроелектростанції на території ландшафтного заказника місцевого значення "Соколині гори".
Соколині гори - природний куточок, що охоплює скелясті береги річки Случ, які є унікальні за своєю природою і не мають аналогів у всій Рівненській області.

Соколині гори є важливим туристичним центром, сюди з'їжджаються туристи не лише зі всієї України,а й з-за кордону.

Територія Соколиних гір важлива історична місцина. На її території знаходиться руїни найпівнічнішого замку України у селі Губків, 8 городищ часів Київської Русі та 2 курганних могильників доби Середньовіччя.

За словами присутніх спеціалістів, зведення молої ГЕС призведе підняття рівня річки до 4 м., затоплення території в районі заказника на 10 км, застою та забрудненню води, підтопленню та руйнуванню історичних об'єктів. Вподальшому всі ці зміни в природи принесуть знищення річкової фауни та флори.

Місцеві жителі, які вже почали активо займатися зеленим туризмом, будуть позбавлені продовження розвитку цієї діяльності, адже туристи приїжджають подивитися на швидку річку, а не на стояче озеро.

На території Соколиних гір планується створення Національного парку. Після зведення ГЕС створення парку втратить сенс.

Активісти вважають, що дозвіл на будівництво ГЕС є незаконним, адже було пропущено ряд важливих екологічних експертиз, які підтверджували б безпечність цієї споруди на території заказника. Крім цього, порушується статут ландшафтного заказника, в якому зазначено, що будь-яке будівництво, не пов’язане з охороною природи заказника - забороняється.

Під час конференції запрошеним гідротехніком Д. Стефанишиним було також піднято питання про забрудння річки підприємствами та самими відпочиваючими, які є не менш важливими ніж будівництво малої ГЕС.

Активісти закликають громаду не бути байдужими до цієї проблеми та не дозволити початок будівництва.

На прес-конференції були присутні активісти Рівного: Олег Гетун («Екоклуб»), о.Віталій Поровчук (Голова Благодійної місії «Православне діло)», Оліферук Іван Федорович (клуб туристів «Обрій»).

Статті до теми:
Громадські активісти Рівненщини - проти ГЕС
Він же Губків, Хрупков, Губибор, Губник, Губка та "Соколині гори"
Рівняни вимагають замість суду художній музей
Щасливе Рівне