Рівненщина: як в урочищі Гурби вшановували полеглих героїв
Голова братства ветеранів ОУН-УПА Рівненщини Василь Кирилюк - безпосередній учасник тих буремних подій 1944-року в урочищі Гурби. Чоловік пригадує - тоді НКВДисти застосували усі можливі варіанти аби знищити повстанців. Проте ні танки ні важка артилерія не змусила вояків УПА капітулювати. Зараз Василь Кирилюк зі сльозами на очах згадує полеглих у тому бою побратимів.
Ще один колишній воїн УПА Микола Качановський на Гурби приїжджає щороку. У цьому бою загинули його два рідних брати та сестра. Події тих років ветеран порівнює з тим що зараз відбувається на сході України.
Паралелі між тою війною і тим що відбувається зараз на Сході України проводить і учасник антитерористичної операції Сергій Квачун. Чоловік переконує протистояти російській навалі можна буде лише згуртувавши усю українську націю.
Цьогоріч відвідали урочище Гурби і чимало переселенців зі Сходу України. Кажуть, хочуть на власні очі побачити як шанують справжніх героїв на Заході України.
Вшановували пам'ять воїнів УПА цьогоріч традиційно. Спочатку відправили молебень за загиблими у бою. Очолив службу Архиєпископ Рівненський і Острозький Іларіон.
А після молебню відбувся концерт-реквієм з виконанням патріотичних пісень. Цьогоріч - традиційної реконтструкції бою не було. Організатори кажуть, через те що більшість учасників зараз перебувають на Сході України воюючи з російськими окупантами.
Цьогоріч до Гурб, за підрахунками організаторові завітало 3 тисячі людей. Таким чином вкотре довівши: якщо українські патріоти і далі пам'ятатимуть та вшановуватимуть героїв, то у майбутньому можна не боятися жодного зовнішнього ворога.
Джерело: Рівне1
СТАТТІ ДО ТЕМИ:
Степан Бабій "Гурби"
Битва під Гурбами: що вшановують сьогодні на Рівненщині [ОГЛЯД]

гурби, урочище Гурби, битва під Берестечком, УПА, Здолбунів, Українська повстанська армія, повстанський рух, повстанці
«Рівне літературне» - новий альманах, який об’єднує у часи війни

Рівне завжди славилося своєю літературою, адже у нашому місті, й області, жили і творили ті, хто увійшов у пантеон класиків нашої літератури. Велике значення в історії літератури відіграли наші земляки – всесвітньовідомий Уласа Самчук і Григорій Чубай, який теж народився на Рівненщині.
переглядів: 72
У Рівному молодь організувала "Ходу безбар'єрності" на підтримку людей з інвалідністю

У Міжнародний день боротьби за права людей з інвалідністю, який відзначається 5 травня, у Рівному вперше відбулася "Хода безбар'єрності", організована місцевою молоддю.
переглядів: 172
У Рівному завдяки повідомленню в ЗМІ розшукали 17-річного Назара Шавронського

Завдяки оперативному реагуванню поліції та широкому розголосу в засобах масової інформації вдалося швидко розшукати 17-річного рівнянина Назара Шавронського, який зник сьогодні вдень.
переглядів: 200
У Рівному на Лебединці проходитиме літературний форум 2025

Управління Культури і туризму Рівненської міської ради оголосило про проведення масштабного літературного форуму, який відбудеться 24-25 травня 2025 року у мальовничому Парку Молоді (Лебединка).
переглядів: 192
Завтра Рівне проведе в останню земну дорогу Володимира Коцура та Михайла Бараболю

Завтра, 6 травня, Рівне проведе в останню земну дорогу двох своїх синів – Героїв Володимира Коцура та Михайла Бараболю, які віддали свої життя у боротьбі за свободу та незалежність України на Донеччині.
переглядів: 239