Дитяча соска-пустушка: користь і шкода використання
Смоктальні рефлекси дуже важливі для новонароджених. Цей процес заспокоює їх, незалежно від того смокче дитина "пустушку", палець чи груди. Один з плюсів використання соски-пустушки в тому, що з нею дитина швидше засне в своєму ліжечку, ніж у вас на руках. Використання соски дозволяє скоротити прикладання дитини до грудей.
У віці 3-5 місяців діти вже привчаються засинати з "пустушкою", часто вона допомагає заспокоїти малюка. Коли дитина постійно смокче соску в ранньому віці, це не приносить відчутної шкоди для її здоров’я. Єдиний негативний аспект – вона звикає до соски.
Що стосується п’яти-шести місяців, то саме цьому віці рекомендовано почати відучувати дитину від соски, оскільки в цей період починається згасання смоктального рефлексу. Часто діти самі нагадують про це, починаючи випльовувати соску. Для відучування не варто обирати радикальні методи - це може психологічно травмувати дитину. Потрібно поступово скорочувати смоктання дитиною "пустушки". Коли дитина заснула - виймати її з рота.
Довготривале ж смоктання "пустушки" дитиною може завдати значної шкоди здоров'ю малюка:
- вірогідність порушення мови дитини
- вірогідність уповільненого психічного розвитку
- неправильний прикус
- порушення дихання
- можлива алергічна реакція на матеріал пустушки
На одному з жіночих форумів було проведене опитування серед матусь. Так-от, більшість сучасних мам взагалі відмовляються від використання соски-пустушки, інші ж припускають це лише до певного віку:

А як ви ставитеся до використання дитячих "пустушок"? Своїми думками можете ділитися у коментарях.
Статті до теми:
Як відучити дітей гризти нігті
З якого віку навчати дитину іноземній мові
Як побороти дитячі страхи

Армрестлер з Рівненщини став чемпіоном України

Працівник Хмельницької атомної електростанції та титулований армрестлер Олег Жох здобув золото на Чемпіонаті України, що відбувся 9–11 квітня у Львові. У змаганнях на ліву руку він став переможцем у складі команди Рівненської області.
переглядів: 221
Мешканець Рівненщини розказав, як йому пересадили серце

45-річний Олександр із Рівненщини — один із тих, хто на власному прикладі доводить: трансплантація серця в Україні — не фантастика, а реальна медична практика, яка рятує життя.
переглядів: 204
В Україні запустили застосунок для турботи про себе та покращення ментального стану дорослих та дітей

Застосунок «Моментал» створено в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської «Ти як?» у співпраці ЮНІСЕФ в Україні.
переглядів: 187
У Рівному відкривають сезон у Парку Шевченка

У четвер, 17 квітня, в Рівному офіційно стартує новий сезон у Парку імені Тараса Шевченка. Розпочнеться він із відкриття «Парку ліхтарів Рівне» — тематичного простору ілюмінацій та масштабних світлових інсталяцій, висота яких сягає семи метрів.
переглядів: 299
Чи обов'язково влаштовувати прибирання у Чистий четвер?

Існує традиція добряче прибрати свою домівку у Великий Четвер. Саме тому в народі його і називають "Чистим". Однак, чи має це якийсь релігійний аспект.
переглядів: 1257