У дитини сонячний удар: що робити?
Сонячний удар може виникнути з різних причин: підвищена температура навколишнього середовища, пряма дія сонячних променів, висока вологість, безвітряна погода, не відповідний погоді одяг дитини,порушення механізмів терморегуляції, особливо у дітей раннього віку, недостатній або неправильний питний режим в умовах спеки , різні захворювання центральної нервової системи тощо.
Дитина обгоріла на сонці: що робити?
Ознаки сонячного удару:
непритомність, сильна слабкість, нервозність, раптові напади гніву, судоми і спазми м'язів;
утруднене дихання, швидке серцебиття;
сильне потовиділення або, навпаки, відсутність поту, нечасте сечовиділення або його відсутність;
почервоніння на шкірі, шкіра суха й гаряча, можуть з'явитися виразки.
З якого віку дітям можна засмагати?
Перша допомога при сонячному ударі:
терміново перемістіть малюка в тінь або у прохолодне приміщення;
охолодіть постраждалу дитину: укрийте вологим простирадлом або просто обітріть водою, скропіть прохолодною водою, зробіть прохолодну ванночку для ніжок, направте струмінь повітря від вентилятора або обмахуйте віялом;
напувайте дитину прохолодною водою або розчином регідрону, чаєм з ромашки, щоб запобігти зневодненню.
Якщо дитина раптом перестала дихати, необхідно терміново зробити штучне дихання і терміново викликайте "швидку".
І пам'ятай, при сонячному ударі не можна давати дитині ліки або тонізуючі засоби, які можуть різко підвищити артеріальний тиск, наприклад, міцний чай і каву, газовані напої.
Топ-6 правил дитячого режиму під час літнього відпочинку
Профілактика сонячного удару:
Виходячи на вулицю в спекотний літній день, обов'язково надягайте малюкові світлу панамку і легкий одяг з натуральних тканин. Утримуйтися від перебування в жарку пору доби під прямими сонячним променями з дітьми молодше одного року.
За 20-30 хвилин до прогулянки нанесіть на відкриті ділянки шкіри дитини сонцезахисний крем з фактором захисту не менше 25-30 одиниць. Не забувайте наносити крем повторно - кожні 2 години перебування на вулиці і, додатково, після купання.
Не забувайте, що перші сонячні ванни Вашої дитини не повинні перевищувати 5-6 хвилин, а після утворення засмаги - 8-10 хвилин. Приймайте сонячні ванни (загорайте) з дитиною не більше 2-3 разів на день, з перервами, під час яких дитина має знаходитися в тіні. По можливості, беріть з собою на пляж парасольку від сонця. Для попередження перегрівання, частіше пропонуйте маляті питво, протирайте вологою серветкою, рушником його обличчя і відкриті ділянки тіла.
За матеріалами:lady.tochka.net та leleka.sumdu.edu.ua.

Марині Шило з Рівненщини присвоєно звання "Мати-героїня"

Марина Шило, мешканка села Велика Омеляна Рівненського району, удостоєна високого звання "Мати-героїня". Почесну нагороду багатодітній матері вручив начальник Рівненської районної військової адміністрації Юрій Колос відповідно до Указу Президента України.
переглядів: 178
Антипасха, Фомина неділя та Проводи: що відзначаємо 2 квітня

27 квітня 2025 року для православних вірян, які живуть за новим церковним календарем, особливий день. Сьогодні відзначають преподобного Стефана, ігумена Києво-Печерського, та вшановують чудотворну Львівську ікону Божої Матері "Одигітрія".
переглядів: 596
Провідна неділя: як правильно поминати померлих [ТЕКСТИ МОЛИТОВ]

Наступну після Великодня неділю називають Провідною. Проводи — це урочисті поминки, Великдень для померлих. У Завчасно підготуймося до цієї важливої події в духовному житті людини.
переглядів: 54644
Пожертвував власними ногами, щоб врятувати 32 душі

Андрій Соломін – військовий, який пожертвував власними ногами, щоб урятувати 32 бійців. Історія сили, витривалості та неймовірного патріотизму...
переглядів: 509
На Рівненщині вчителі розмалювали зупинку

Напередодні Великодня село Майків отримало ще одну яскраву локацію — оновлену зупинку громадського транспорту, яка відтепер стала не лише функціональною, а й справді атмосферною.
переглядів: 504