Ми у Facebook
26.08.2015, 19:30

Чому дієти не допомагають схуднути?

Дієта - найбільш поширений спосіб швидкого схуднення. Та, чомусь, такий метод не завжди дає очікуваний результат. Чому так відбувається і які особливості організму варто враховувати при дотриманні режиму дієти?
Багато жінок обирають дієти як ефективний спосіб схуднення, але не всі знають про те, що окрім харчування на виникнення зайвої ваги впливають ще й інші чинники:

Вік. Для кожного віку повинен бути свій спосіб схуднення. Обумовлено це природними віковими процесами, що проходять в організмі і як наслідок змінюється швидкість обміну речовин.

До 35 років - цілком достатньо обмежити споживання калорій до добової норми у 2000 і додати фізичні навантаження 4 рази на тиждень, не менше ніж по 30 хв.

Після 40 років - в крові починає падати рівень гормону, який відповідає за інтенсивність обміну речовин, відповідно схуднути стає набагато важче. У зв'язку з цим, навіть якщо ви будете виснажувати себе фізичними заняттями, швидше за все результат буде невеликий.

Якщо вам більше 40, відмовтеся від швидких способів схуднення (екстремальні і жорсткі дієти). У цьому віці найкращий ефект дає планомірне і поступове зниження калорійності їжі, сюди входить як відмова від висококалорійних страв, так і зменшення обсягу їжі.

Перекуси. Велика частина людей, які ніяк не можуть схуднути, хоча й дотримуються дієтичного харчування, звертають увагу тільки на основні (рекомендовані) прийоми їжі. Але вкрай рідко підраховують, скільки сушок, цукерок, горішків, насіння, чіпсів і солодкого чаю потрапляє в їх організм протягом дня.

Постарайтеся виключити такі перекуси! Якщо ж не виходить відмовитися від постійного жування, то слід запастися для цього продуктами з мінімумом калорій: нарізана соломкою морква, селера, спаржа, а солодке (цукерки, тістечка, тортики) замінити на чорнослив, курагу або інші сухофрукти.

Стреси. Проблеми в сім'ї, на роботі, складності в побуті, фінансове неблагополуччя - джерела стресу. А стрес, як відомо, істотно впливає на зміну ваги. Відбувається це тому, що гормон, який виробляється при стресових ситуаціях, істотно збільшує кількість клітин жиру в організмі. Крім цього, чого вже приховувати, у багатьох є згубна звичка «заїдати» неприємності. Хочете схуднути? Займіться здоров'ям і приведіть в порядок нервову систему.

Неправильні жири. Що значить «неправильні жири»? Це приховані жири, що містяться в м'ясі, а також в молочній продукції. Тому, коли дотримуєтесь дієти, обирайте: пісне м'ясо (індичка, грудка курки, яловичина, телятина, знежирені молоко і сир, заправляйте їжу лляною або оливковою олією, а не низькокалорійними соусами.

Сон. Насправді, сон - дуже важливий для нашого організму. Численні медичні дослідження свідчать, що люди, які сплять менше 5 годин на добу, більше схильні до збільшення ваги, та й худнуть вони значно важче. Відбувається це через брак мелатоніну - гормону, який утворюється при відсутності світла, в темряві, переважно тоді, коли людина спить.

Медикаменти. У першу чергу заважають схуднути препарати, що регулюють гормональний фон, в тому числі засоби для лікування бронхіальної астми, порушень в жіночому організмі та ін.

Ще 2 групи препаратів здатних вплинути на масу - антибіотики і антидепресанти, тому, перш ніж приймати їх, обов'язково прочитайте інструкцію та порадьтесь з лікарем. У будь-якому випадку, якщо лікування такими засобами необхідно, то навіть для ідеальної фігури припиняти його не слід - пройдете курс і почнете худнути.

Головне у будь-якому випадку - налаштувати себе на схуднення і дотримуватися при цьому здорових рекомендацій!

Статті до теми:

Чи можна схуднути без дієт?

Як схуднути після пологів?

Топ-7 продуктів для боротьби з апетитом





На правах реклами