Як відрізнити грип від ГРВІ — поради експерта
Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом, а також через предмети побуту. Джерелом інфекції завжди є хворий, байдуже, яка на вулиці температура. Щоправда, переохолодження завжди значно ослаблює організм, що й дає вірусу шанс.
Як попередити грип: поради лікаря Комаровського
Віруси-збудники застуд уражають слизову оболонку дихальних шляхів. Тяжкість захворювання залежить від агресивності вірусу і стану імунної системи хворого. При застудах рідше, ніж при грізному грипі, температура піднімається до 39 градусів. Вона не вища за 37-38.
Чим же небезпечні як грип, так і прості застуди — це зниження імунітету. На цьому фоні може виникнути вторинна бактеріальна інфекція, яка спричиняє різноманітні ускладнення. У групі ризику – діабетики, а також ті, хто має хронічні серцево-судинні та легеневі хвороби. На жаль, імунітет після перенесеного ГРЗ не зберігається надовго, тому за сезон можна перехворіти різними вірусами 3-4 рази.
Серед типових для сезону хвороб важливо відрізнити грип, який дає серйозніші ускладнення, ніж прості ГРЗ. Лікуючи грип як застуду, можна отримати такі ускладнення як бронхіт, синусит, отит, пневмонію, цистит.
Як лікувати грип: поради лікаря Комаровського
Грип — слабкість, озноб, висока температура (до 39 градусів і вище, може триматися 3-4 дні), головний біль, біль у ділянці очних яблук, ломота у м’язах і суглобах. У горлі сухо й дере, ніс закладений, а от нежиті майже немає. Якщо грип протікає важко, можливі напади безсоння, блювота, судоми, втрати свідомості.
Парагрип — це вірус, який триває 3-6 днів; у половини хворих протікає у легкій формі. Його можна впізнати за тим, що хворий втрачає голос. Він може осипнути або охрипнути. Кашель при цьому уривчастий. Вірус парагрипу викликає запалення гортані і трахеї, може давати ускладнення у формі гаймориту.
Риновірусна інфекція спричиняє чхання, сухість у носоглотці. У горлі теж сухість, дере, боляче ковтати. На другому етапі з носа починає текти прозорий слиз. Температура піднімається не вище за 37 градусів.
Аденовірусна інфекція призводить до високої температури і напухання мигдалин. Ковтати важко, а за 2-3 дні виникає різь в очах. За кілька днів з’являються білі або сіруваті плівочки на мигдалинах, у горлі, у кутиках очей, болить живіт, лімфовузли по всьому тілу збільшуються.
Також не рідко трапляється респіраторно-синцитіальна інфекція. Вона уражає бронхи та бронхіоли. Особливості хвороби — астматичні напади з браком повітря, утруднений видих, хрипи в легенях.
Зазвичай усі віруси "люблять" кисле середовище і "не витримують" лужне. Тому для підтримки організму можна пити мінеральну воду "Боржомі", а також вітамінні відвари з шипшини та калини, різноманітні морси, журавлиний та апельсиновий соки. Хворому треба випивати 3-4 л рідини на день. Їжа повинна бути насичена білком, у раціоні мають бути нежирна риба, волоські горіхи, капуста, цибуля та часник.
— Якщо ви захворіли і підвищена температура тримається кілька днів, або якщо застуда не минає протягом 5-7 днів, а до нинішніх симптомів додаються нові, потрібно обов’язково звернутися до лікаря, — радить спеціаліст.

Як хмарні сервіси та IP-телефонія змінюють підходи до управління кол-центрами

За даними NUACOM, у 2024 році близько 75% кол-центрів вже перейшли на IP-телефонію, що дозволило знизити витрати до 30% та покращити якість дзвінків на 40%. Крім того, ринок хмарних контакт-центрів у 2024 році оцінювався в $31,2 млрд і прогнозується, що до 2034 року він зросте до $222,9 млрд. Дізнайтесь, як віртуальна АТС трансформує кол-центр та робить його гнучким, масштабованим та ефективним.
переглядів: 5
Українці зможуть скаржитися на владу у застосунку "Дія"

Незабаром у мобільному застосунку "Дія" буде запущена нова функція, яка дозволить українцям залишати голосові та текстові скарги на роботу державних органів.
переглядів: 271
Лептоспіроз: як уберегтися від небезпечної хвороби влітку

Літо — це не тільки пора відпочинку біля водойм, а й час підвищеного ризику зараження лептоспірозом. Рівненська міська рада та Управління охорони здоров'я м. Рівне застерігають мешканців про небезпеку цієї інфекційної хвороби та надають рекомендації щодо профілактики.
переглядів: 287
Вступна кампанія 2025: рівненським абітурієнтам розповіли як подавати заяви на вступ та що таке пріоритетність?

Усі учасники основної сесії Національного мультипредметного тесту (НМТ), які проходили тестування з 17 травня по 20 червня, вже отримали свої результати. Як повідомив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін, бали за шкалою 100–200 доступні у персональних кабінетах абітурієнтів.
переглядів: 279
Вступна кампанія розпочалася: РТФК НУВГП запрошує школярів!

Вітаємо! Розпочалася вступна кампанія, і Рівненський технічний фаховий коледж НУВГП гостинно відкриває двері для майбутніх студентів.
переглядів: 303