Податківці нагадують рівнянам: отримав подарунок - сплати податок
Як платитимуть податки по-новому рівненські громадські організації
Як повідомляють податківці, ставка податку на спадщину залежить від виду успадкованого об’єкта та від ступеня споріднення спадкоємця і спадкодавця. Так, батьки, подружжя і діти (в тому числі усиновлені) є ріднею першого ступеня і, згідно закону, не повинні платити податок за спадщину. Відповідно, вони мають право його не декларувати.
Інші члени сім’ї відносяться до другого ступеня споріднення і зобов’язані сплачувати 5% вартості подарунка або успадкованого об’єкта так само, як і всі інші спадкоємці, які не є членами сім’ї.
Зверніть увагу, отримані подарунки наприклад, від сестри або брата також повинні бути задекларовані та оподатковуються 5% податку з суми подарунка.
Якщо спадщину або подарунок отримано від нерезидентів України, то сума податку складе 15% (20%).
Разом з тим, звертаємо увагу, що у разі, якщо отриманий дохід у вигляді спадщини підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб, то одночасно він є і об’єктом оподаткування військовим збором у розмірі 1,5 %.
Одержувачі спадщини або подарунків в 2015 році повинні подати декларацію про доходи і вказати в ній вартість майна чи немайнових прав, отриманих в дар або в спадщину до 1 травня 2016 року, а сплатити податки з такого доходу до 1 серпня 2016 року.
У поточному році до ДПІ у м. Рівному громадянами подано 3008 декларацій про майновий стан і доходи, які були отримані у минулому році, з них – 456 декларацій про декларування доходів від отримання спадщини.
Нагадуємо, що подавати декларацію мешканцям Рівного необхідно до Центру обслуговування платників за адресою: м. Рівне, вул. Відінська, 8, І-й поверх.

Як зберегти свіжість хліба надовго

Свіжоспечений хліб із рум’яною скоринкою та ніжною, м’якою м’якушкою — справжня гастрономічна розкіш. Білий, житній чи зерновий — кожен має своїх поціновувачів. Та скільки разів ми стикалися з розчаруванням, коли вже наступного дня хліб ставав твердим і сухим?
переглядів: 403
П’ять простих налаштувань, які допоможуть смартфону працювати довше

Ми живемо в епоху, коли смартфон — не просто засіб зв’язку, а особистий помічник, навігатор, розважальний центр і навіть кишеньковий офіс.
переглядів: 402
Як розписати писанку: інструменти, техніка, орнамент

Розпис писанки — це не просто творчий процес. Це глибоке занурення у власне "я", спосіб осмислення світу і форма збереження культурної спадщини. Писанка — це не лише великодній символ, а живий код української нації, в якому переплітаються естетика, духовність і історична пам’ять.
переглядів: 392
Компенсація для роботодавців: як отримати підтримку за працевлаштування молоді

Роботодавці в Україні мають можливість отримати фінансову компенсацію за працевлаштування молодих фахівців. Про це повідомляє Державна служба зайнятості. Ініціатива спрямована на підтримку бізнесу та створення додаткових можливостей для молоді, яка лише починає свій професійний шлях.
переглядів: 432
Як перевірити масло вдома: кілька простих рецептів

Вершкове масло — постійний гість на кухні багатьох українських родин. Його цінують не лише за універсальність у приготуванні страв, а й за поживні властивості.
переглядів: 313