Ми у Facebook
05.02.2016, 07:45

Що рівнянам потрібно знати про зміни у призначенні державних допомог

Із 1 січня цього року почав діяти новий порядок призначення допомоги на дітей одиноким матерям, а також тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів. Що про ці нововведення варто знати рівнянам?
Начальник відділу з прийому всіх видів державних допомог управління праці і соціального захисту населення Рівненського міськвиконкому Наталія НИДЗЕЛИК розповіла, що на виконання закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (від 24.12.2015 №911-VIII) урядом 25 грудня 2015 року схвалено постанову Кабінету Міністрів України №1181 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України”, якою з 1 січня поточного року порядок призначення цих видів допомог змінився.

Допомога на дітей: зміни

— Відтак, з 1 січня допомога на дітей одиноким матерям надається у розмірі, що дорівнює різниці між 100% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, — говорить пані Наталія. — Тимчасова допомога надається на дітей у розмірі, що дорівнює різниці між 50 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців.

Станом на 1 січня 2016 року 50% прожиткового мінімуму становить: для дітей віком до 6 років — 583,50 грн; для дітей віком від 6 до 18 років — 727,50 грн.

Наталія Нидзелик зауважує, що середньомісячний сукупний дохід сім’ї в розрахунку на одну особу визначається як сума доходів всіх членів сім’ї за 6 місяців (липень-грудень 2015 року), поділена на 6 та на кількість членів сім’ї. При цьому до сукупного доходу сім’ї не включається розмір допомоги, на який визначається право.

— Для призначення допомоги враховуються діти (в тому числі усиновлені) до 18 років, за умови навчання — до 23 років; чоловік (дружина); жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей; неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства I та II групи або інвалідами I групи і проживають разом з батьками (не включаються особи, які перебувають на повному державному утриманні), — акцентує пані Наталія.





На правах реклами

РДБК

Відпочинок у Карпатах


Актуальні новини України за сьогодні на https://www.ukr.net

Допомога ЗСУ