15.02.2016, 10:20

Із 1 квітня в Україні введуть абонплату за газ

Щомісячно за газ населенню треба буде платити за двома договорами, а платіжка складатиметься з двох частин.
Із 1 квітня 2016 року буде введена абонплата за газ для населення. Щомісячний платіж за газ буде складатися з двох частин: перша буде змінною, і її розмір залежатиме від обсягу спожитого газу. Друга частина буде фіксованою - це свого роду абонентська плата з боку споживача «за доступ до потужності» газопроводу. Про це інформує прес-служба Міненерговугілля.

Абонентська плата за доступ до «розподільної труби» становитиме від 17 до 29 гривень на місяць. Залежно від того, який у вас лічильник і які прилади: якщо тільки газова плита - 17 гривень, якщо газова плита плюс котел - 29 гривень. Слід зазначити, що абонентну плату треба буде вносити щомісячно цілий рік незалежно від того, скільки споживач використав газу - навіть якщо це буде 0 кубів.

Погода допомогла частині рівняни платити менше за тепло

За словами керівника НАК «Нафтогаз України» Андрія Коболєва, зараз оплата за транспортування газу закладена в кінцеву ціну газу для споживача, а після переходу на нову систему цієї складової вже не буде в рахунках, що виставляються компаніями-постачальниками. Тому з квітня цього року споживачам потрібно буде платити за газ за двома договорами: за використаний газ за контрактом з компанією-постачальником; а за доставку газу за контрактом з газорозподільної компанією (облгазів) - тобто за доступ до потужності газопроводу.

Рівняни можуть отримувати разунок за газ онлайн

У той же час обіцяють, що подешевшають основні тарифи на газ для населення, тобто з ціни приберуть складову «на перекачку». За даними Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, вона становить 10,4% від «літньої» ціни (7,2 грн/куб.м), або 75 копійок. Тобто газ може подешевшати до 2,85 грн/куб.м взимку (зараз - 3,6 грн) і до 6,45 грн влітку.


887 предложений продать или купить Хендай Соната Нью в Киеве и Украине. Ищем на 100 автомобильных сайтах - Automoto.ua