Подати
оголошення

21.03.2016, 09:00

Чи треба рівнянам платити за товари, які вони розбили у супермаркетах

Рівняни часто звертаються до редакції з питаннями, які стосуються правил поведінки у супермаркетах. Сьогодні відповідь про те, чи варто платити за розбиті товари.
Згідно зі ст.323 Цивільного кодексу, доти, поки товар не куплений, він є власністю магазину, який і несе за нього відповідальність. І змусити вас платити за майно супермаркету ніхто не може, навіть якщо ви цей товар планували купити і впустили, перекладаючи на конвеєрну стрічку.

Рівняни скаржаться на різні ціни на полицях і у чеках

А от якщо ви абсолютно випадково, не плануючи купувати, розбили пляшку (наприклад, дорогого алкоголю) і магазин вимагає від вас відшкодування збитку, його можуть навіть покарати штрафом у розмірі 500 неоподатковуваних податком мінімумів (8500 грн). Для цього потрібно звернутися із заявою до споживінспекції та доказами (можна записати на відео або диктофон) того, що адміністрація вимагала від вас оплати товару, який ви не збиралися купувати.

Що робити рівнянам, якщо різні ціни на вітринах та у чеках

Як пояснила перший віце-президент Всеукраїнської федерації споживачів "Пульс" Ірина Назаревич виданню dr.ck.ua: "Згідно зі ст.17 ч.2 Закону "Про захист прав споживачів", заборонено примушувати споживача купувати непотрібний товар". Щоправда, вам у свою чергу доведеться довести, що ви розбили пляшку випадково, для цього потрібен запис із камер відеоспостереження.