Як рівнянам звикнути до переведення годинника
Дослідження стверджують: майже 70% населення так чи інакше відчуває перехід на літній час. В одних це порушення режиму сну, спочатку розвиток хронічного недосипання, а потім – і симптомів безсоння. Страждає й наш емоційний стан. Ми стаємо роздратованими, боїмося вранці проспати чи запізнитися на заплановану зустріч, знижується працездатність. Також у перший тиждень після переходу на літній режим можливий головний біль, проблеми з тиском. Звикання до нового режиму відбувається не менше 1-3 тижнів.
Коли переводимо годинники
Є декілька порад, які допоможуть перебудувати наш біологічний годинник і легко перейти на літній час:
- За 3-2 дні переводу стрілок постарайтесь прокидатись трохи раніше, ставте будильник на 15 хвилин раніше, а наступного дня – на півгодини раніше.
- Прокинувшись вранці, широко позіхніть (це допоможе наситити мозок киснем), потягніть по черзі руки та ноги, розімніть спину і вставайте.
- Одразу ж відкрийте штори – денне, а тим більше сонячне світло потрапить на обличчя та шкіру й одразу ж розбудить ваш біологічний годинник.
- Вставши з ліжка, варто трохи розім’ятись, ще краще – зробити зарядку, ввімкнувши музику.
- Допоможе швидко підбадьоритися склянка води з кількома краплями лимонного соку, яблуко за півгодини до їжі, апельсиновий сік чи кілька часточок апельсина, шматочок чорного шоколаду (кава діє не одразу і не надовго).
- Якщо ви боїтеся у понеділок вранці запізнитись, приготуйте ще звечора необхідний одяг, зберіть сумку, подбайте про сніданок.
- Щоб уникнути ранкових дитячих сліз та істерик, за 15-20 хвилин до підйому розсуньте штори, ввімкніть мультик чи спокійну приємну музику, яка подобається дитині; для повної гарантії легко помасажуйте дитині мочку лівого вушка.
- Кілька днів підряд постарайтесь лягати спати якомога раніше; навіть якщо не вдасться заснути, то хоч трохи заспокоїтесь (ідеальний варіант – лягати після сутінок і вставати зі сходом сонця).
- Більше вживайте здорової їжі, різнокольорових овочів та фруктів, фізично працюйте, рухайтесь, гуляйте на свіжому повітрі, радійте весняній природі.
- Перед сном не можна наїдатися; добре випити склянку теплого молока з медом, прийняти теплий душ, почитати книжку, вимкнувши телевізор.
- Найкраща поза для засинання – зручно вмоститись на спині, витягнувши ноги та руки, повністю розслабитись, заплющити очі, дихати повільно та глибоко...

Швидко і ситно: готуємо ліниві пельмені за 40 хвилин

Спробуйте приготувати ліниві пельмені за нашим рецептом. Його перевага у тому, що страва готується дуже швидко, але не відстає від звичайних пельменів за смаком.
переглядів: 945
Український комік, родом з Рівненщини, розповів як схуд на 54 кілограми

Відомий український комік Володимир Жогло, який родом з Млинова, поділився вражаючою історією власного схуднення.
переглядів: 524
Рівнян попереджають про новий вид шахрайства

Поліція Рівненщини розповідає про вид шахрайства, коли постраждалим рекомендують нібито "покращити свій мобільний зв'язок".
переглядів: 395
Як військовим оформити заповіт і довіреність без нотаріуса

В умовах воєнного стану військові не завжди мають змогу звернутися до нотаріуса. У таких випадках Закон дозволяє посвідчувати правочини в особливому порядку.
переглядів: 371
Командир взводу «Да Вінчі» Іван Швая: шлях добровольців та уроки війни

У цьому інтерв’ю командир взводу Іван Швая розповість про бойовий шлях батальйону, особливості добровольчого руху, виклики війни та те, як українські воїни формують майбутнє країни на полі бою. Це історія мужності, братерства та незламної віри в перемогу.
переглядів: 640