Секрети випікання смачної паски + РЕЦЕПТИ ПАСОК
– Температура рідини для розведення дріжджів не повинна перевищувати 35 градусів.
– Співвідношення сухих і пресованих (звичайних) дріжджів становить 1:4.
– Щоб паски не прихопило, зверху прикрийте їх пергаментним папером.
– Готові паски ще теплими змащуйте розведеним у воді цукром і прикрашайте посипкою, тоді вони матимуть блискучий вигляд.
БІЛЬШЕ СЕКРЕТІВ ВИПІКАННЯ ПАСКИ

Крім дотримання рекомендацій з приготування паски, важливо знати і хороший рецепт. Кілька саме таких пропонуємо і ми:
"Паска мамина" від Галини Цуканової
На 1 кг борошна вищого ґатунку: 10 жовтків (бажано домашніх яєць), 2 склянки молока, 80 г свіжих дріжджів, 150 г вершкового масла чи вершкового маргарину, 150 г дрібного цукру-піску або цукрової пудри, 100 г родзинок (краще темних) та 100 г кураги, 0,5 чайної ложки солі, цедра 1 лимона, 1 пачка ванільного цукру чи ванілін на кінчику ножа.
Дріжджі розведіть у теплому молоці, додайте чайну ложку цукру, розмішайте, посипте зверху невеликою кількістю борошна і залишіть на деякий час. Розчин повинен підрости принаймні втричі. Просійте борошно. У заглибину влийте розчин, решту молока, розтерті з цукром жовтки, сіль, ванілін, цедру. Місити треба ретельно і не менше півгодини — від цього залежить якість паски. Під кінець додайте розтоплене масло чи маргарин, а також промиті у гарячій воді, підсушені й обсипані борошном родзинки. Після того, як тісто почне відставати від рук і виступатимуть пухирці, посуд з тістом прикрийте рушником і поставте в тепле місце, щоб підросло. Накладайте у змащені жиром невеликі форми на третину висоти, а коли тісто підросте до 3/4 форми, змастіть його жовтком і поставте у нагріту духовку.
Випікайте паски при середній температурі не менше 40 хвилин. Ще гарячими посипте цукровою пудрою з ваніліном чи полийте помадкою, приготованою зі 150 г цукрової пудри, 2-3 столових ложок води чи яєчних білків з обов’язковим додаванням кількох крапель лимонного соку. Прикрасьте паски кольоровою посипкою.
БІЛЬШЕ ВЕЛИКОДНІХ РЕЦЕПТІВ ВІД ПАНІ ГАЛІ

Унікальні рецепти пасок пропонує і кухарка з Гощанського району Леся Садовнік:
Паска “Великодня”
1 кг борошна, 0,5 л молока, 100 г дріжджів, 200 г вершкового масла, 2-3 ст. ложки олії, 10 жовтків, 0,5 чайної ложки солі, сік лимонний, цедра, 200 г цукру, 50 г спирту (горілки), 100 г родзинок, 20 г ванільного цукру.
Дріжджі розвести у теплому молоці з 1 столовою ложкою цукру і 3 столовими ложками борошна. Дати цій суміші трохи постояти, потім влити її у посуд з борошном, додати розтерті з цукром жовтки, посолити і ретельно замісити. Місити до появи пухирців у тісті і тоді влити розтоплене масло і знову добре перемісити, щоб тісто увібрало жир, і додати промиті родзинки, цедру, олію, спирт. Вимісивши, накрити і поставити, щоб підійшло. Коли тісто збільшиться в об’ємі удвічі, ставимо його у форми, прикрашаємо прикрасами з прісного тіста, і залишаємо його на 30-40 хвилин, щоб підійшло. Після цього змазуємо тісто яйцем і ставимо у гарячу духовку (200 градусів) на 45 хвилин. Готовий виріб змащується цукровим сиропом або поливою і прикрашається різнокольоровими посипками.
БІЛЬШЕ РЕЦЕПТІВ ВІД ПАНІ ЛЕСІ
Не менш смачноою буде і СИРНА ПАСКА БЕЗ ВИПІЧКИ.

Гарних свят і вдалої паски!

Як на Рівненщині отримують засоби реабілітації

Упродовж першого кварталу 2025 року в Рівненській області видано майже 4 тисячі технічних та інших допоміжних засобів реабілітації. Загалом сформовано понад 5,2 тисячі направлень, з яких 276 призначені для військовослужбовців із регіону.
переглядів: 27
Завтра у Рівному можна буде зустрітися із відомим письменником

Уже цієї суботи, 3 травня, у Рівненській обласній бібліотеці для молоді (вул. Київська, 18) відбудеться зустріч із відомим українським поетом, прозаїком і телеведучим.
переглядів: 38
На Рівненщині працюють фахівці із супроводу ветеранів: куди звертатися

При Управлінні з питань ветеранської політики Рівненської ОДА працюють фахівці супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб. До цих фахівців можна звернутися безпосередньо на місці.
переглядів: 149
Помер директор Рівненського економіко-правового коледжу Степан Добридник

У Рівному пішов з життя Степан Іванович Добридник, багаторічний директор Рівненського економіко-правового фахового коледжу (РЕПФК). Про це з глибоким сумом повідомили на офіційній сторінці навчального закладу.
переглядів: 1046
Церковний календар на травень 2025: що відзначатимуть віряни ПЦУ

Травень 2025 року для Православної Церкви України буде насичений важливими духовними подіями, спогадами про святих угодників Божих та знаковими датами церковної історії. Про це повідомляє прес-служба ПЦУ.
переглядів: 469