09.09.2016, 10:00

Рівняни здобули перші медалі на Паралімпіаді в Ріо

Двоє дзюдоїстів з Рівненщини стали бронзовими призерами Паралімпійських ігор в Ріо-Де-Жанейро. Давид Хорава та Юлія Галінська виявилися серед тих спортсменів із української збірної, котрі першими піднялися на п’єдестал пошани у Бразилії.
В перший день змагань Давид Хорава у ваговій категорії 66 кг завоював бронзову медаль. Слабозорий дзюдоїст переміг в поєдинку за третє місце спортсмена з Южної Кореї.

Дзюдоїстка з ураженням зору Юлія Галінська у ваговій категорії до 48 кг у півфіналі програла німкені, але це не завадило їй здобути паралімпійську «бронзу».

Загалом збірна України в перший день змагань завоювала 9 медалей – 1 золоту, 1 срібну та 7 бронзових.

Золото здобув Євгеній Богодайко у плаванні на 100м на спині (1:1.55).

Срібну медаль виборов Дубров Денис у плаванні на 100м брасом (1:05.10').

Бронзовими призерами стали:
Ольга Свідерська у плаванні на дистанції 100 м вільним стилем (1:34.86);
Хруль Оксана на дистанції 100 м на спині (1:26.82);
Семененко Ярослав на дистанції 100 м на спині (1:15.41);
Давид Хорава (дзюдо, вагова категорія 66 кг)
Юля Галінська (дзюдо, вагова категорія 48 кг)
Катишев Руслан у стрибках у довжину ( 6.20 м)
Данилюк Роман - штовхання ядра (15, 94 м)

Нагадаємо, що раніше біля Рівненської облдержадміністрації пройшла урочиста церемонія підняття Паралімпійського прапора - з нагоди відкриття ХV літніх Паралімпійських ігор в Ріо-Де-Жанейро.

МИ ЩЕ ПИСАЛИ:

Рівненські учні провели земляків на ХV літні Паралімпійські ігри в Ріо

Рівненські спортсмени зможуть отримати 300 тисяч за олімпійську медаль

Державний Стяг та Прапор національного комітету спорту інвалідів України підняли учасники Паралімпійських та Дефлімпійських ігор: Ігор Косенко, Сергій Фролов та Василь Ажнюк. Прапори майорітимуть на щоглах біля ОДА на час проведення змагань - з 7 до 18 вересня.

Цьогоріч на головних спортивних змаганнях чотириріччя виборюватимуть нагороди 11 рівненських спортсменів-паралімпійців - рекордна кількість для нашої області. До збірної України увійшли Юлія Галінська, Ірина Гусєва, Олександр Косінов, Людмила Логацька, Ярина Матло, Олександр Назаренко, Олександр Помінов, Любов Семенюк, Микола Синюк, Катерина Ткачук та Давид Хорава.

До слова, цього року на 25% збільшено розмір державних винагород для спортсменів-інвалідів. За I місце паралімпійці отримають більше 1 млн. грн., з держбюджету, за ІІ – 700, III місце – до 500 тис. грн. Таке рішення держави ще більше стимулюватиме спортсменів-інвалідів до успішних виступів на міжнародній арені.